Ko Eiropas Parlaments var darīt saistībā ar ekoloģisko katastrofu Ukrainā? 25
Jau ziņojām, ka Kahovkas HES dambja iznīcināšana, ko organizēja Krievijas militārpersonas, izraisījušas globālu vides katastrofu. Un tagad neviens neuzņemsies prognozēt, vai kādreiz izdosies atjaunot izpostīto ekoloģisko līdzsvaru. UNIAN.ua skaidroja, kas notiek valsts dienvidos pēc dambja detonācijas un kā tas ietekmēs cilvēku veselību.
Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs TV24 raidījumā “Ziņu TOP” norāda, ko Eiropas Parlaments var darīt saistībā ar ekoloģisko katastrofu Ukrainā.
“Ir iespēja prasīt, lai Eiropas Savienība Eiropas Komisijas personā iesaistās tajā un domā par īpašas naudas atvēlēšanu katastrofas seku pārvarēšanai,” I.Ijabs skaidro. Viņš uzskata, ka Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim ar lielu publicitāti un rezonansi diezgan veiksmīgi ir izdevies piesaistīt dažādu vides aktīvistu uzmanību.
520 kvadrātkilometros situācija būs katastrofāla – ir applūdušas lauksaimniecības zemes, būs ūdens problēmas. Speciāli šim nolūkam ir jāpredz nauda, jāiesaista vides eksperti, jo lai to atjaunotu, būs nepieciešams ļoti nopietni piestrādāt, viņš skaidro.
Vēstījām, ka zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga pieprasījusi saukt Krieviju pie atbildības par Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanu, ko nodēvēja par ekocīdu.
“Šis ekocīds kā turpinājums Krievijas neizprovocētajam pilna mēroga iebrukumam Ukrainā ir vēl viens zvērīgs noziegums (..). Mūsu acis atkal ir pievērstas Krievijai, kas ir jāsauc pie atbildības par saviem noziegumiem,” tviterī pavēstīja Tūnberga.