Ko dod antroposofā medicīna? Atbildes uz LA.LV lasītāju jautājumiem 0
Uz lasītāju jautājumiem atbild ģimenes ārste, kas apguvusi arī antroposofo medicīnu, Gita Gaņģe. Līdz 16. martam varat uzdot savus jautājumus speciālistei internetā.
Jautājumus var uzdot ŠEIT.
Antroposofiskā medicīna tā kā būtu palīglīdzeklis t.s. konvencionālai medicīnai ar to, ko saucat par “ķīmiskiem ārstniecības līdzekļiem”. Vai tiešām arī onkoloģiskos pacientus gatavojaties ārstēt tikai antroposofām zālēm (cerams, vismaz sadarbojoties ar pacientu ārstējošo onkologu)? Nav jākrīt no vienas galējības otrā, t.i., sintezētās zāles – sliktas, piemēram, āmuļa preparāti – labi, bet ir jābūt saprātīgam līdzsvaram.
Antroposofā medicīna nav palīglīdzeklis, bet gan komplementārā vai papildinošā medicīna, tāpēc tiek izmantota, lai pacientam nodrošinātu visefektīvāko palīdzību slimības gadījumā. Onkoloģijā Āmuļa preparāti tiek lietoti kā papildterapija konvencionāliem ārstnieciskiem līdzekļiem. Kaut gan citās valstīs, kur tiek ievērotas pacienta tiesības un pacients tiek informēts par visām iespējamām ārstēšanās metodēm – to riskiem, iedarbībām, rezultātiem un blaknēm, – pacienti var izvēlēties tikai Āmuli, un valsts to apmaksā. Latvijā diemžēl onkoloģija balstās tikai uz “baiļu” sindromu un līdz ar to daudzreiz tiek palaistas garām labas iespējas palīdzēt pacientam, sadarbojoties un atbalstot pacienta vēlmes. Onkoloģijā ir jau pierādījumi, kur un kādās stadijās ir efektīva staru un ķimijterapija, kāda ir dzīvildze utt. Tāpēc ārstiem ir jāinformā pacienti, ko viņi zaudē un ko iegūst no attiecīgām terapijām. Kā piemēram, prostatas vēža gadījumā hormonu terapija par 20% samazina dzīvildzi, bet paildzina bezsimptomu periodu. Un te jau pacientam jāizvēlas, ko darīt.
Ārstiem ir jāinformā pacienti, ko viņi zaudē un ko iegūst no attiecīgām terapijām. Kā piemēram, prostatas vēža gadījumā hormonu terapija par 20% samazina dzīvildzi, bet paildzina bezsimptomu periodu. Un te jau pacientam jāizvēlas, ko darīt.
Pilnīgu piekrītu jums un patiešām daru visu, lai līdzvarotu šo procesu un vismazāk kaitētu pacientam. Tāpēc arī iegūstu šo ekskluzīvo papildizglītību, lai pēc savas vislabākas sirdsapziņas līdzētu cilvēkiem.
Ko jūs ieteiktu, lai tiktu vaļā no spalīšiem? Ik pa laikam atkārtojas, bet prettārpu zāles taču ir stipras. Vai ir kaut kas no alternatīvās medicīnas? Un par ko tas liecina? Jāteic, man ir slikts paradums – nervozējot, neapzināti bāžu mutē pirkstus…
Vai jums ir tikai simptomi vai sūdzības par spalīšiem vai arī spalīši ir noteikti laboratoriski? Ja ir tikai nieze anālā rajonā, vajag izslēgt citus iemeslus, kas to var izraisīt (piemēram: anālās kondilomas u.c.).
Pēc pieredzes nekad nav bijušas problēmas ar prettārpju līdzekļa “Decaris” lietošanu, ko ieteica arī prof. Muceniece, jo tas vienlaicīgi nepazemina organisma aizsargspējas. Vēlams paralēli “Decaris” (tikai atbilstošā devā mg/kg) iedot arī mājdzīvniekiem pēc shēmas.
Precīzai terapijas izvēlei, nepieciešama precīza diagnoze.