Ko darīt šajā nedēļā? 0
19. novembris. Pārbauda, kā glabājas sīpoli. Nepilnīgi izžāvētiem zem sausās segzvīņas var sataustīt bojājumu. Tādi jāizlieto, kamēr tas vēl iespējams. Var sēt burkānus agrai nākamās vasaras ražai. No sagrābtajām lapām un citām augu atliekām veido komposta kaudzes, nosedz ar lapām vai salmu kārtu. Skābē kāpostus.
20., 21., 22. novembris. Īrisu stādījumos apgriež un izvāc visas nodzeltējušās un bojātās lapas līdz pat veseliem audiem. Sagatavo egļu zarus rožu un citu sala bailīgu augu piesegšanai. Sagatavo ziemošanai mežvīteņus, apgriežot tos 20 – 40 cm augstumā virs augsnes un nedaudz apraušot. Vāc dabas materiālus Adventes vainagu un dekoru gatavošanai. Griež klūgas pinumiem.
23., 24. novembris. Salviju, lavandu un citu daudzgadīgo garšaugu pamatnes apber ar sausu trūdzemi vai kūdru. Ja laika apstākļi atļauj un kādā dārza stūrī vēl palikušas nenogrābtas lapas, tās savāc kompostam. Nevajadzētu izmantot mitras koku lapas jutīgu augu aizsargāšanai no sala.
Laista telpaugus, nomazgā to lapas.
25. novembris. Ja nelīst, var kaļķot augļu koku stumbrus. Jaunos kociņus apsien ar skujām vai citiem materiāliem, kas tos pasargās no sala un dzīvnieku bojājumiem. Pēcpusdienā var skābēt kāpostus, tiem der pievienot arī nedaudz ‘Antonovkas’ ābolu. Pēc mitrā rudens šīs šķirnes āboli jau pārgatavojas vai bojājas, tāpēc jāpārstrādā arī citos veidos. Vāra ievārījumus, spiež sulas, kaltē.
26. novembris. Ja vēl nav apgriezti visi vīnogulāji, no viengadīga, nobrieduša dzinuma vidusdaļas var griezt spraudeņus. Tos uzglabā mitrās smiltīs vēsumā. Pēc vīnkoku apgriešanas apkopj to stumbrus, noberžot veco mizu. Ja manāmas bruņutis, noberž un savāc arī tās.