Ko darīt, lai petūnijas iegūtu krāšņu apļveida formu. Pieredzē dalās puķkope 0
Vēlos ar lasītājiem padalīties, kā ar petūniju audzēšanu rīkojos es, kādus agrotehniskos paņēmienus izmantoju, lai tās būtu krāšņas un kuplas, vietnē “ogorod.mirtesen.ru” pauž kāda puķkopības entuziaste.
Tātad! Puķkopji iesācēji vai tie, kam ir zināmas grūtības izaudzēt petūnijas no sēklām, parasti iegādājas aptuveni šāda vecuma stādiņus.
Pirmo izkniebšanu es veicu aptuveni šāda vecuma dēstiem. Kā redzat fotogrāfijā, augam stublāju ir pavisam maz – tikai 5–6.
Lai attīstītu sānu dzinumus, ir jāapgriež, bet labāk jāizkniebj dzinuma galotne. Atdalītajam dzinuma gabaliņam jābūt ne īsākam par 3–4 centimetriem. Kāpēc tieši tik garam, nevis īsākam? Ja nokniebj tikai pašu galotnes augšējo daļu – (bet tā būs vistievākā vieta uz stublāja), tad izaugot stiprā vējā sānu dzinumi šajā vietā bieži lūzīs.
Veicot izkniebšanu vajadzīgajā vietā, jūs nodrošināsiet jauno dzinumu spēcīgumu un tad tie būs noturīgi pret mehāniskiem bojājumiem. Lūk, aptuveni šādai jābūt izkniebšanai.
Tālāk. Cik reižu sezonā ir jāveic šī procedūra? Izkniebšana tiek veikta, ņemot vērā sānu stublāju ataugšanu. Tas nozīmē, ka līdzko jaunie sānu dzinumi sasniedz aptuveni 10–15 centimetrus (var arī vairāk), izkniebšanu var atkārtot.
Un tā turpiniet, kamēr krūms iegūst kuplumu. Bet – ņemiet vērā arī faktu, ka pastāvīgi saīsinot stublājus un notiekot intensīvai augšanai, petūnija ir jāpiebaro. Ja tas netiks darīts, jaunu stublāju būs ļoti daudz, bet tie būs tievi. Bagātīgu ziedēšanu jūs nesagaidīsiet. Tikai labi rūpējoties, laikus laistot, no auga var panākt pilnu atdevi.
Vēl viens svarīgs moments!
Laikus noraujiet visus noziedējušos ziedus, jo tie augam atņem ļoti daudz spēka, veidojot sēklas.
Avots: “ogorod.mirtesen.ru”