Ko darīt, ja sirds pēkšņi sāk sisties pārāk ātri? 0

Autors: TV24

„Ja pulss sasniedz 140-160 sitienus minūtē, tad tā var būt lēkmjveida aritmija,” jaunajā TV24 raidījumā „Ārsts atbild” komentē RSU profesors, kardiologs, Skrides Sirds klīnikas galvenais ārsts Ainārs Rudzītis, atbildot uz skatītāju dažādajiem jautājumiem par sirds veselību.

Reklāma
Reklāma
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas 15
RAKSTA REDAKTORS
“Man lika melot” – cietumnieka sievas Ineses stāsts par vīru, kurš “iesēdināts” it kā nepatiesu bērna liecību dēļ
Tas var sabojāt gan apģērbu, gan veļas mašīnu! Nekad nemazgājiet šīs 5 lietas veļas mašīnā
Lasīt citas ziņas

Uz jautājumu, ko darīt, ja reizēm sirds pat miera stāvoklī sāk sisties pārāk ātri: 100-120 sitieni minūtē, profesors atbild: „Reizēm – tas ir reizi gadā, divreiz gadā, reizi mēnesī vai nedēļā? Šīs lietas ir jāpiefiksē. 120 – tas nav pārāk ātri. Varbūt bijis uztraukums, varbūt kafija daudz dzerta… Taču, ja pulss sasniedz 140-160 reizes, tad tā var būt lēkmjveida aritmija.” Ārsts norāda, ka šajā gadījumā noteikti jāvēršas pie ārsta, pacients ir jāizmeklē, jānosaka, vai nav nepieciešami antiaritmatiskie medikamenti.

Profesors norāda uz vēl kādu variantu: „Mūsdienās ir dažādas katetra ārstēšanas metodes, ar kurām var arī aritmiju ārstēt. Arī mirdzaritmiju var ārstēt ar šo metodi – vai nu piededzinot vai ar saldēšanas metodi. Bet aritmijas gadījumā noteikti ir jāveic arī elektrokardiogramma, pieraksts, arī diennakts pieraksts. Mūsdienās ir ieraksta iekārtas, ko implantē zem ādas. Maza izmēra, tāds kā čips. Ir ilgtermiņa ieraksta iekārtas, ar kuru palīdzību var noteikt sirds ritmu un noķert šo aritmiju, jo ārstam ir svarīgi redzēt, kāda veida aritmija tā ir. Un tad, kad tas ir noteikts, var domāt, ko darīt tālāk.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilnu TV24 raidījumu “Ārsts atbild” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.