Ko darīt, ja pat pēc mazgāšanas dvieļi ir sasmakuši? Iedarbīgs omītes padoms 7
Ja jūsu dvieļi pēc mazgāšanas nesmaržo īpaši svaigi, varat mēģināt pievienot mazgāšanas ciklam netradicionālu šķidrumu. Daudzi cilvēki sociālajos tīklos sūdzas, ka viņu dvieļiem ir “nepatīkama smaka”, taču viņi nezina, kā no tās atbrīvoties. Tomēr TikTok lietotāja, kas pazīstams kā Baba, ir atklājusi slepenu ieroci pret “smakām, kas pielīp”. Šajā gadījumā runa ir par degvīnu.
“Es to iemācījos no savas vecmāmiņas. Vienkāršs degvīna smidzinātājs var palīdzēt pret smakojošām drēbēm, mēbelēm, polsterējuma un pat matračiem. Viss, kas jums nepieciešams, ir degvīns un smidzinātājs — pārliecinieties, vai jūsu smidzinātājam ir miglas funkcija, nevis tikai tiešs smidzinātājs. Izsmidzinot koncentrējieties uz vietām, kur uzkrājas visvairāk baktēriju.”
Baba uzskata, ka degvīns darbojas, piesaistoties dabiski sastopamām smakas molekulām, kā rezultātā rodas smarža. “Tāpēc atvadieties no smirdošām drēbēm un pēc katras valkāšanas pārtrauciet tērēt laiku un naudu tīrīšanai vai ķīmiskajai tīrītavai,” viņa uzsvēra.
Arī Plumbworld eksperte Dženifera Šova piekritusi šīs metodes efektivitātei, par to raksta izdevums Mirror. “Degvīns ir lielisks dezinfekcijas līdzeklis. Tas ir pazīstams ar savu spēju iznīcināt baktērijas un neitralizēt smakas, tāpēc tas ir efektīvs, lai noņemtu no dvieļiem sasmakumu,” viņa piebilst.
Dženifera arī iesaka lietot cepamo sodu, jo tā “ir vēl viens lielisks papildinājums jūsu veļas mazgāšanai. Tā palīdz mīkstināt ūdeni, kas, savukārt, palielina jūsu mazgāšanas līdzekļa efektivitāti. Turklāt tā var pabalināt baltos audumus un novērst nepatīkamās smakas. Šādos gadījumos var izmēģināt pat ūdeņraža peroksīdu, īpaši, ja traipi ir noturīgi.
“Ūdeņraža peroksīds ir maigs balinātājs un dezinfekcijas līdzeklis. Tas lieliski iztīra traipus no baltiem dvieļiem bez hlora balinātāja skarbuma. Ja iespējams, izkariet veļu ārā, lai tā izžūtu saulē – ultravioletie stari darbojas kā dabisks dezinfekcijas līdzeklis.”