“Ko darīt, ja kaimiņš smēķē savā dzīvoklī, bet smaka izplatās uz citiem dzīvokļiem?” Skaidro policija 0
TV24 raidījumā “Uz līnijas” skatītājs vaicā: “Ko darīt, ja kaimiņš smēķē savā dzīvoklī, bet smaka izplatās uz citiem dzīvokļiem?”
Pirms laika šajā raidījumā uz šo pašu jautājumu atbildēja Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Ervins Straupe, sakot: “Kaimiņš nedrīkstētu smēķēt dzīvoklī, tas ar likumu ir noteikts. Pārvaldnieks šo jautājumu neatrisinās, viņš var veikt tikai pārrunas. Būtu jāvēršas pašvaldības policijā, bet, kamēr viņi atbrauks un šo pārkāpumu fiksēs, vienīgā cerība ir, ka kaimiņš ir ļoti liels smēķētājs, stāvot ilgstoši uz balkona vai lodžijas un smēķējot.
Rīgas pašvaldības policijas vietnieks Andrejs Aronovs, labojot Straupes teikto, piebilst, ka smēķēt dzīvoklī nav aizliegts, taču ir aizliegts smēķēt uz balkona vai lodžijas, ja kāds cits kaimiņš pret to pamatoti iebilst: “Smēķēšana dzīvoklī nav sodāma darbība kā tāda, bet ir jāskatās, kādas sekas tā izraisa.”
Aronovs norāda, ka gadījumos, kad cieš bērni, proti, ja kaimiņš smēķē savā dzīvoklī, bet smaka un dūmi izplatās uz citiem dzīvokļiem, kuros bērni ir spiesti elpot tabakas dūmus jeb kļūt par pasīvajiem smēķētājiem, tad smēķētājs var tikt saukts pie atbildības.
Aronovs uzsver: “Savukārt, ja smēķēšana notiek uz lodžijas vai balkona un ja tā darbība ir sodāma, tad pirmajā reizē kad policija ierodas adresē, policija izrunā ar pārkāpēju, brīdinot, ka ir kāds, kam tas traucē. Un, ja cilvēks to atkārto vēlreiz, tad viņš tiek saukts pie atbildības. Te ir jāsaprot, ka mēs, protams, nevaram ierasties tieši tajā brīdī, kad cilvēks ir ievilcis vienu dūmu, bet ir liecinieki, ir iespēja fiksēt šo informāciju tam cilvēkam, kam tas traucē, kaut vai ar savu mobilo tālruni, ja viņš šo liecību nepublisko sociālajos tīklos, bet tiek pievienota liecībai.”