Foto – LETA

Neredzu ar vienu aci, bet ģimenes ārste atsakās rakstīt nosūtītījumu invaliditātes kārtošanai! 2

Mūsu lasītāja Līga no Talsu novada sūdzas, ka viņai, cilvēkam ar vairākām veselības problēmām – vienas acs aklumu (acu ārsts tajā konstatēja glaukomu), slimu vairogdziedzeri un jaunībā pārciestu galvas traumu, ģimenes ārste atteikusies rakstīt dokumentus un nosūtījumu, kas nepieciešami invaliditātes grupas saņemšanai, kaut arī acu ārste Līgai to ieteikusi darīt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

“Ģimenes ārste man atbildēja: pie manis vari nenākt, jo es neko nerakstīšu un nekur nesūtīšu. Vēl, uzzinot, pie kāda acu ārsta esmu bijusi Talsu veselības centrā, teica, ka viņa nav nekāda labā ārste, kā arī strādā ar vecu aparatūru un lai es labāk eju pie kādas citas acu ārstes. Un piebilda, ka es nekādu grupu nedabūšot, jo invaliditātes piešķiršanas komisijā Rīgā par tādu kā mani tikai pasmiesies, jo es taču ar vienu aci redzu,” savā vēstulē raksta Līga un jautā: “Gribētu zināt – vai man jāpaliek galīgi aklai, lai saņemtu invaliditātes grupu?”

Nē, Līga, jums nav jā­kļūst pilnībā neredzīgai, tādēļ piedāvāju dažus risinājumus, kā jūs varētu rīkoties:

CITI ŠOBRĪD LASA

* Jāatceras, ka gadījumos, kad pacientu neapmierina ģimenes ārsta darbs un savstarpējā sadarbība nav veiksmīga, pacientam ir tiesības brīvi mainīt ģimenes ārstu. Informācija par ģimenes ārstu praksēm un to darbības teritoriju pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv, kā arī zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17). Varat, zvanot pa šo tālruni, arī informēt par radušos konfliktu, taču jums jābūt gatavai nosaukt gan savu, gan ģimenes ārstes vārdu, citādi jums nevarēs palīdzēt.

* Ja ģimenes ārstu tomēr nevēlaties mainīt, varbūt tiešām vērts apmeklēt vēl kādu acu ārstu, kas strādā ar mūsdienīgu aparatūru, kurā iespējams saskatīt vissīkākās nianses, kas notiek acī. Nereti redzes problēmu gadījumos nepieciešama arī galvas asinsvadu izmeklēšana. Ja arī otrs acu ārsts apstiprinās iepriekš noteikto diagnozi un ieteiks domāt par invaliditātes noformēšanu, ģimenes ārstei vairs nebūs pamata jums atteikt. Starp citu, kā paskaidroja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEĀVK), dokumentus invaliditātes noformēšanai ir tiesīgs izrakstīt arī ārstējošais, nevis tikai ģimenes ārsts.

* Cilvēkiem ar redzes zudumu invaliditātes piešķiršanu, balstoties uz dokumentiem, izmeklējumiem, veic tikai VDEĀVK Rīgas nodaļā, kas atrodas Ventspils ielā 53. Tomēr, neredzot dokumentus, neviens telefoniski neuzņemsies atbildību jums kaut ko solīt vai ne.

* Pēc padoma, kā labāk rīkoties, varat vērsties arī pie Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētāja Māra Ceiruļa (tālr. 63431535) vai pie Tukuma neredzīgo biedrības vadītāja Elvija Antuļa (tālr. 26429162).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.