Foto – Shutterstock

Ko darīt, ja ausī ielīdis kukainis 3

Dažkārt, it īpaši atrodoties brīvā dabā, ausīs vai degunā iemaldās kāds kukainis, radot visai nepatīkamas sajūtas un sāpes. Kā tādā gadījumā rīkoties? Anita O. Ventspils novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ausu, kakla un deguna slimību ārste Ramona Markuse iesaka ausī pilināt eļļu, ausu vai arī acu pilienus, lai dzīvā radība aizietu bojā, un turēt šo ausi uz augšu, jo kukainis mēģinās glābties, lienot uz āru. Pēc pilināšanas tā izņemšanu vajadzētu uzticēt speciālistam, kurš to izdarīs ar īpašu āķīti.

Ar ūdens strūklu nelūgto viesi nevajadzētu mēģināt izskalot – ja ausī ir sēra korķis, tas var uzbriest un izraisīt bungādiņas iekaisumu. Arī alkoholu insekta slīcināšanai, kā dažkārt mēdz darīt, nav ieteicams izmantot. Var mēģināt ausī spīdināt lukturīti, jo, iespējams, nelūgtais viesis nāks uz gaismas pusi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nav pareizi kukaini no dzirdes orgāna censties izdabūt laukā ar vates kociņu vai citu instrumentu, jo šādi to var iestumt vēl dziļāk, turklāt ievainot auss eju vai bungādiņu. Jebkurā gadījumā vēlams iespējami ātrāk doties pie ārsta, it īpaši, ja agrāk bijis strutains vidusauss iekaisums vai bungādiņas plīsums.

Savukārt, ja kukainis ielīdis degunā, situācija ir risināma vienkāršāk – parasti to izdodas izšņaukt vai arī izšķaudīt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.