Foto-Shutterstock

Ko darīt ar hemoroīdiem 3

Palielināti hemoroidālie mezgli sastopami katram trešajam vai pat otrajam cilvēkam, taču daudzi ar delikāto vainu kautrējas iet pie ārsta.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

“Šīs struktūras ir vajadzīgas, jo, piepildoties ar asinīm, kalpo kā spilventiņi, kas nodrošina taisnās zarnas hermētismu, jo slēdzējmuskulis ne vienmēr spēj pietiekami stipri saspiest taisno zarnu,” skaidro P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 3. ķirurģijas nodaļas vadītājs, medicīnas doktors Sergejs Ļebedkovs. “Taču ar laiku, ja ir nelabvēlīga iedzimtība, neregulāra vēdera izeja, vājas vēnu sieniņas, tie paplašinās un sāk izslīdēt uz āru. Ja iekšējie hemoroīdi izkrituši laukā un traumatizēti, asiņošana var būt ne tikai “lielo darīšanu” laikā, bet arī staigājot vai fiziski strādājot.”

Pie speciālista jādodas, ja diskomforts – sāpes, nieze un neliela asiņošana – nav pārgājis divu trīs nedēļu laikā, bet akūtā stāvoklī ar paaugstinātu temperatūru un nopietnu asiņošanu no taisnās zarnas tas darāms nekavējoties.

Jāsāk ar pareizu dzīvesveidu

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai sadzīvotu ar hemoroīdiem, visbūtiskākais ir panākt regulāru un normālu vēdera izeju, tādēļ diennakts laikā jāizdzer divi trīs litri ūdens, jāuzņem šķiedrvielām bagāts uzturs, mazāk jāsēž un vairāk jākustas.

Pēc vēdera izejas ieteicams apmazgāties ar vēsu ūdeni, it īpaši, ja hemoroīdi mēdz asiņot, jo tad mazināsies asins pieplūde un tiks stiprinātas asinsvadu sieniņas. Pēc vajadzības ieteicamas 38 – 40 grādus siltas kumelīšu, ozolmizu novārījuma vai kālija permanganāta sēdvanniņas, taču asiņojošiem mezgliem nepieciešams vēsums.

Iekaisuma mazināšanai un anālās atveres gļotādu stiprināšanai var lietot svecītes, tabletes un smēres atkarībā no tā, kāda problēma izteiktāka – asiņošana, nieze vai sāpes. Iekšķīgai lietošanai nereti iesaka dabiskos flavonoīdu grupas līdzekļus, kas izgatavoti no citrusaugļu miziņām un stiprina vēnu sieniņas un regulē to caurlaidību. Noderēs arī askorutīns ar C vitamīnu, kā arī zāles, ko lieto venozās asinsrites uzlabošanai.

Dažkārt hemoroīdu izraisīto diskomfortu var mazināt, lietojot dažādas masāžas ierīces un griķu sēnalu spilvenus, taču, ja mezgli izvirzījušies uz āru, tie, šādi darbojoties, var plīst, asiņot vai trombozēties, izraisot stipras sāpes.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.