Ekrānšāviņs no skaties.lv

Par trīs cilvēku slepkavību notiesātais Staņislavs iznācis no cietuma un atgriezies Dagdā 3

Staņislavu Spilu, kuru notiesāja par brāļa, brāļa dzīvesbiedres un sirmgalvja slepkavību, iznācis no cietuma pēc 17 gadu ilga ieslodzījuma, un vietējā pašvaldība, saskaņā ar likumu, viņam Dagdā ierādījusi dzīvesvietu. Vīrieti apmeklējis raidījums “Bez Tabu”, kurš savulaik stāstīja par baiso noziegumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Raidījums atgādina, ka pēc slepkavībām līķus apraka pie mājas. Pēc tam Staņislavs vēl trīs nedēļas dzīvoja šajā miteklī. Tāpat viņš nonāvēja suni, kurš saoda apraktos saimniekus.

Kāda Dagdas iedzīvotāja, kura nevēlējās atklāt savu vārdu, stāsta: ”Viņu sagaidīja kā varoni. Visu iedeva! Lielu dzīvokli, kuru pat pirms tam izremontēja, visu nepieciešamo. Sagādāja viņam pat televizoru un mobilo tālruni.” Vietējie vairs nejūtas droši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bez Tabu komandai izdodas satikties ar S. Spilu. Viņš vaļsirdīgi stāsta par neseno veikala aplaupīšanu, par ko uzsākts kriminālprocess: ”Piecas dienas pēc kārtas dzēru. Man cigaretes beidzās. Izsitu veikalam logu. Meklēju cigaretes veikalā. Atradu 80 paciņas. Mani apturēja policisti. Tikai divas paciņas paspēju izpīpēt.” Spila ik mēnesi saņem aptuveni 100 eiro pabalstos, kas tiek iztērēti dažu dienu laikā.

“Bez Tabu” jautā, vai viņs nožēlo pastrādāto noziegumu. Vīrietis atbild, ka nožēlo vien to, ka nogalinājis brāļa dzīvesbiedri-liecinieci. Brāli viņš sauc par varmāku. Ieslodzījuma laikā viņš apguvis reliģisko psiholoģiju, daudz lasījis. Cietumā atgriezties nevēlas.

Jaunievēlētais Dagdas novada domes priekšsēdētājs Aivars Trūlis vērtē, ka lēmums par Spilas izmitināšanu pilsētā bijis saprātīgs, turklāt likums nosaka, ka pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma vietas personai jāierāda dzīvesvieta tur, kur tā dzīvojusi pirms nokļūšanas aiz restēm.

”Pilsētā viņš vismaz ir redzamības lokā. Laukos pārsvarā pensionāri. Kādu pretspēku viņam varētu dot pensionārs? Šeit vismaz ir cilvēki. Lēmums bija saprātīgs. Arī policija no iecirkņa var ātrāk reaģēt. Es labprāt arī pats nodošu informāciju policijai, ja kāds no iedzīvotājiem informēs, ka kaut kas ir bijis,” stāsta Dagdas novada pašvaldības priekšstāvis A. Trūlis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.