Ko cerat sagaidīt no jaunās Rīgas domes? 0
Ilze Sedleniece, pensionāre: “Gribētos, lai Rīga būtu sakoptāka. Nupat novēroju, cik šausmīgi nesakopta ir Esplanāde – ne nopļauts zāliens, ne sastādītas puķes, bet tas taču pats Rīgas centrs! Vēl cerams, ka beidzot mazināsies korupcijas līmenis domē.”
Uldis Cīrulis, dīdžejs: “Nesen dzirdēju labu tekstu no ārzemnieka, kas, runājot par Rīgu, teica šādus vārdus: “Jums ir tik skaistas mašīnas! Nesaprotu tikai, kā tas nākas, ka tās stāv pie tik neglītām mājām?” Tā arī ir mana vēlme un cerība – lai jaunā dome strādā pie pilsētas sakopšanas, lai gan mums, gan viesiem būtu prieks. Rīgā vispār būtu jāmaina viss tā pamatīgi – pašās saknēs, un tas nav četru gadu darbs. Ļoti daudz krievvalodīgo man ir ļoti labi draugi, taču politika abas puses nostādījusi saspīlētā situācijā. Tas būtu jārisina. Ceru, ka nākamais sasaukums sabiedrību saliedēs, nevis šķels vēl vairāk.”
Inta, darbojas tiesību nozarē: “Ceru uz konstruktivitāti, solījumu izpildi. Vēlos, lai Rīga netiktu atdota mūsu lielajiem kaimiņiem un paliktu latviska. Man ļoti apsveicama šķiet Baibas Brokas un Nacionālās apvienības doma par latviešu valodas ieviešanu bērnudārzos, tāpēc ceru, ka tas tiks īstenots. Pret cittautiešiem man ir visnotaļ draudzīga attieksme, taču uzskatu, ka, tikai protot latviešu valodu un izzinot mūsu tautas kultūru, var sagaidīt jelkādu integrāciju. Ceru, ka domnieki nāks pie prāta un neturpināsies situācija, kad par nodokļu maksātāju naudu tiek subsidēta neadekvāti daudz iedzīvotāju grupu bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā. Arī mani vecāki ir pensionāri un izmanto bezmaksas transportu, taču domāju, ka tā ir ļoti nesaprātīga saimniekošana. Nav īsti skaidrības, kā tas atsauksies uz mūsu bērniem un mazbērniem. Šī sviestmaizes pasniegšana liekas ļoti ačgārna un nepareiza. Vēl gribētos, lai saprātīgi, godīgi un saimnieciski tiktu īstenoti lielie projekti.”
Kristiāns, students: “Man kā studentam, kurš turpmākos trīs gadus pavadīs augstskolā, Rīgas domes darbība un plāni sevišķi neietekmēs. Priecātos, protams, par atbalstu sportam. Pats vēlēju par Ušakovu ar domu, ka viņš nestrādā slikti. Tāpēc droši vien pašvaldības vadībai jāturpina doties iesāktajā virzienā. Vienīgi ceru, ka šādā sastāvā dome nepārkrieviskos un nesadrumstalos visu pilsētu. Drīzāk būtu jāstrādā pie sabiedrības saliedēšanas.”
Aija, ģeogrāfe: “Pirmkārt, gribas latviskāku Rīgu. Ne Jāņos, ne Ziemassvētkos pilsētas dekorācijas nav īsteni latviskas. Otrkārt – būtu jāsakārto bedrainās ielas. Man ļoti patīk staigāt kājām, tāpēc esmu novērojusi, ka parku teritorijas kļūst arvien mazākas. Ar pāris atsevišķiem izņēmumiem – Ķengaraga promenādi un Lucavsalas parku – jaunas pastaigu vietas un parki Rīgā principā netiek iekārtoti. Savukārt esošajos zaļās zonas sarūk, to vietā tiek izbūvēts bruģis, autostāvvietas vai mājas. Daudzviet netiek saglabāta dabiskā ainava un tiek masveidā izcirsti koki un krūmi, atstājot plašus klajumus. Tāpēc mana vēlme būtu arī, lai Rīgas apstādījumu un parku plānošanā vairāk piedalās ainavu arhitekti. Gribētos, lai tiktu nodrošināta iespēja staigāt gar Daugavu, jo šobrīd daudzviet piekrastes josla ir apbūvēta un pastaiga gar upi ir neiespējama. Vēl Rīgā tiek nojaukts ļoti daudz graustu, taču starp tiem ir arī senās kultūrvēsturiskās ēkas. Domei būtu jālemj par iespēju tās restaurēt un saglabāt, nevis brutāli nojaukt.”
Daniels, jurists: “Gribētos, lai jaunā vara vairāk uzmanības pievērš drošības un kārtības jautājumiem. Man ir mazi bērni, tāpēc būtisks ir jautājums par uzpurņu nēsāšanu suņiem. Esmu nobažījies par to, ka municipālā policija neseko līdzi, vai tas tiek ievērots, un ignorē arī tos gadījumus, kad cilvēki nesavāc savu suņu izkārnījumus. Vēl jaunās domes obligāts uzdevums būtu vēlreiz pārskatīt jautājumu par brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja Loginova atstādināšanu no amata.”
Gundega Jursone, tulkotāja: “Ceru sagaidīt iniciatīvas, kas samazinātu rindas uz bērnudārziem. Būtu jālikvidē grausti, kā arī jārisina neadekvāto apkures cenu problēma. Jāīsteno māju siltināšanas projekti un jārod risinājums situācijai, kad daudzo parādnieku dēļ pārējie māju iedzīvotāji cieš.”
Fakti * Vēlēšanās Rīgā piedalījušies 229 910 iedzīvotāji jeb 55,54% no kopējā balsstiesīgo rīdzinieku skaita. * Rīgas domē ievēlēti 25 jauni deputāti, bet 35 domē strādāja jau līdzšinējā sasaukumā. Avots: LETA |