Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 16. novembrī 1

Lilija Limane, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma

Latvis

Trampa optimismam nav pamata: izlūkdienesti atklāj Putina patieso plānu. Kādas nelietības iecerējis Krievijas diktators?
Baltais nams nāk klajā ar skaļu paziņojumu: Donalds Tramps pārliecināts, ka nedēļas laikā karš tiks izbeigts
Veselam
Mēs bieži vien tiem nemaz nepievēršam uzmanību: 9 simptomi, kas var liecināt par agrīnu diabētu
Lasīt citas ziņas

“Baltās verdzenes”. Piektdien, 17. novembrī, 9. iecirkņa miertiesnesis iztiesās uztraucošu lietu pret varietē uzņēmējiem R. Ublomu un Luizi Valers par dejotāju Gedike, Donat un Badek apvainošanu un piekaušanu.

Dejotājām Ubloms maksājis 1000 rubļu mēnesī, par ko tām bijis jādejo līdz plkst. 3 naktī, bet uz apmeklētāju vēlēšanos pa 100 rubļiem bijis jādejo visu nakti. Dejotāja Badek ir tikai 15 gadus veca.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šai meitenei bijis visvairāk jācieš, bez dejošanas tā spiesta mazgāt sava saimnieka veļu un grīdas. Barojis Ubloms dejotājas ļoti slikti. Vēlāk dejotājām gan alga paaugstināta uz 2 tūkst., bet pats Ubloms saņēmis mēnesī 43 tūkst.

Kad dejotājas prasījušas algas paaugstināšanu, Ubloms atņēmis tām apģērbus. Ieradusies policija, un pēdējās klātbūtnē Ubloms un Valers kundze piekāvušas dejotāju Donat.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.