Foto: Pexels

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. jūlijā 0

Lilija Limane, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma

Latvija

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Zibeņa briesmas. Jūlija mēness bieži tiek piemeklēts no pērkoņa negaisiem. Laikrakstos parādās ziņas par zibeņa upuriem, sevišķi uz laukiem. Pārsteigti ceļā no negaisa, mēs mēdzam meklēt pajumti zem koka.

Tas ir aplami un bīstami, jo zibeņa briesmas visvairāk apdraud koka tuvumā. Sevišķi bīstami ir atseviķi stāvoši koki. Drošāk negaisu ir pavadīt mājā, jo vairums zibeņa upuru ir krituši ārpus mājas. Veci mežsargi, ceļotāji un kalnu kāpēji ieteic, pērkona negaisam uznākot, nolikties gar zemi – viena alga, vai zeme ir sausa vai dubļaina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja ceļotājs iet pa ceļu, kura abās pusēs ir apstādījumi, tad viņam ieteicams iet pa ceļa vidu, ieturot viduslīniju. Iet vajag mierīgi, ne ātrā gaitā. Visus metāla priekšmetus, kuros ieplūst elektriskā strāva, vajag pēc iespējas nolikt pie malas. Ļaužu un lopu sakopojumi pērkona negaisā ir ārkārtīgi bīstami.

Visdrošākā grunte ir tāda, kurā vismazāk ūdeņa daļu, piemēram, kaļķis. No ēkām vairāk cieš baznīcas un dzirnavas. Atsevišķi stāvoši nami ir vairāk apdraudēti nekā ēku grupas, piemēram, pilsētas. Pilsētās lielu labumu izdara telefona vadi, kuri izlīdzina elektrības starpību starp mākoņiem un zemi.

Vispāri jāsaka, ka zibeņa briesmas pie saprātīgas izturēšanās nav nemaz tik lielas, kā to bieži iedomājas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.