Foto – LETA

Sildīties par valsts naudu? 3

Arturs Šmuksts: – Vai valsts var palīdzēt zemes un gaisa siltumsūkņu ieviešanā?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Lasīt citas ziņas

Rūta Bendere: – Siltumsūkņus var uzstādīt vairākos veidos, visefektīvākais būtu uzstādīt tādu, kas siltumu ņem no termāliem ūdeņiem, kas Latvijā ir diezgan dziļi (ir kartes, kurās norādīts, kur rūpnieciski izdevīgi izmantot siltumu). Privātmājās siltumsūkņi tik eleganti neizskatās kā reklāmās, bet atdeve no tiem ir.

Kaspars Gerhards: – Pirms mūsu prezidentūras emisijas kvotas tonna maksāja četrus eiro, tagad astoņus, un tas nozīmē, ka katru gadu 15 – 20 miljonus eiro varētu izmantot vides projektiem. Šogad izsludinātas divas programmas – kultūrvēsturisko ēku energoefektivitātes uzlabošana un zemas energoietilpības māju būvniecība. Tie būs pašvaldību projekti. Nākamgad varētu domāt par dažādu jaunu tehnoloģiju ieviešanas atbalstu. Konsultēsimies ar nevalstiskajām organizācijām, kur būtu vairāk vērts ieguldīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja runājam par zemes siltumsūkņiem, tajos nozīmīgs komponents ir elektrības izmaksas, kas rodas, darbinot siltumsūkņus. Skandināvijā izdevīgumam lielu lomu spēlē tas, ka pieejami dažādi tarifi, piemēram, darbinot šos sūkņus pa nakti. Arī mums tāpēc ir svarīgi iekļauties Skandināvijas elektroenerģijas tirgū – gan ar Somiju caur Igauniju, gan ar Zviedriju caur Lietuvu pa kabeli jūrā. Tad siltumsūkņi varētu būt izdevīgāki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.