Foto – Zane Bitere/LETA

KNAB veicis kratīšanu LB prezidenta mājās 22

Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmārs Rimšēviča īpašumā Langstiņos piektdien,16.februārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veicis kratīšanu, vēsta portāls “Pietiek.com”. Kratīšana veikta arī Rimšēviča darbavietā, liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Rimšēvičs, kura darbā un dzīvesvietā Langstiņos piektdien kratīšanu veica KNAB, sestdienas pievakarē kopā ar savu advokātu Saulvedi Vārpiņu ieradies KNAB, novēroja “TV3 Ziņas”. Viņš KNAB birojā ieradās plkst.18, un nav pametis to, novēroja aģentūra LETA.

Iepriekš tika ziņots, ka LB prezidents ir izbraucis no valsts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rimšēvics atteicies portālam komentēt viņa privātīpašumā un darbavietā veikto kratīšanu. Savukārt KNAB apstiprinājis, ka kratīšana patiešām ir notikusi, taču plašāku informāciju nesniedz.

Pēc portāla rīcībā esošām neoficiālām ziņām, kratīšanas esot piedzīvojis arī pazīstamais “polituzņēmējs” Māris Martinsons, turklāt viņš ticis aizturēts, un šīs darbības bijušas saistītas ar Rimšēviča mājās notikušo kratīšanu.

Arī aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēts uzņēmējs Māris Martinsons. Personu var aizturēt uz 48 stundām, pēc tam tiesībsargājošajām institūcijām jālemj vai un kādu drošības līdzekli piemērot.

Gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), gan finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) KNAB veiktās darbības aģentūrai LETA nekomentēja. Reizniece-Ozola sacīja, ka viņa nav tiesīga komentēt KNAB darbības, līdzīgi arī Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars norādīja, ka premjers nevar notikušo komentēt.

Arī Martinsona advokāts Lauris Leja nekomentēja situāciju, norādot, ka patlaban atrodas ārpus valsts un nav informētas par notikušo.

Pēdējā mēneša laikā divreiz publisku izskanējusi informācija par iespējamu kukuļošanu Latvijas finanšu sektorā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka KNAB sācis pārbaudi par masu medijos izskanējušo informāciju, ka bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no “Norvik bankas” lielākā akcionāra izspieduši kukuļus.

“Norvik bankas” lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs kopā ar citiem bankas akcionāriem pieteikumā starptautiskai šķīrējtiesai apgalvojis, ka Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no viņa izspieduši kukuļus, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) neizdarītu spiedienu pret banku.

Reklāma
Reklāma

Savukārt šonedēļ ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (“FinCEN”) paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

“FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. KNAB sācis pārbaudi arī par šo lietu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.