Foto – LETA

KNAB apliecina Šleseram piemēroto aizdomās turētā statusu tā dēvētajā “oligarhu lietā” 1

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apstiprina, ka partijas “Vienoti Latvijai” valdes loceklis Ainārs Šlesers atzīts par aizdomās turēto tā dēvētajā “oligarhu lietā”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Laura Dūša aģentūrai BNS pavēstīja, ka dienests apstiprina publiski izskanējošo informāciju, ka Šlesers ir atzīts par aizdomās turēto personu vairāku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.

Savukārt pret Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku kriminālprocess ir izbeigts, jo izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka noziedzīgs nodarījums – kukuļdošanas mēģinājums – nav noticis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta,” piebilda Dūša.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Šlesers otrdien, 11.augustā, preses konferencē medijiem paziņoja, ka viņam tā dēvētajā “oligarhu lietā” piemērots aizdomās turētā statuss. Viņš gan neatklāja par kādiem pārkāpumiem apsūdzības izvirzītas, tomēr pauda, ka tās ir “baltiem diegiem šūtas”.

Tāpat Šlesers pavēstīja, ka saistībā ar lietu pret valsti vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā, prasot piedzīt vairākus miljonus eiro.

KNAB 2011.gada maijā ierosināja kriminālprocesu par vairākiem amata noziegumiem – kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, kā ietvaros notika kratīšanas.

Lietā tobrīd bija iesaistīti 26 uzņēmumi un 11 personas, no kurām sešas tolaik bija amatpersonas. KNAB bija lūdzis parlamentam atļauju veikt kratīšanu arī Šlesera, kurš tobrīd bija Saeimas deputāts, dzīvesvietā, taču Saeimas vairākums tam nepiekrita. Tieši pēc šā deputātu lēmuma toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers ierosināja Saeimas atlaišanu.

Ziņots, arī, ka Ģenerālprokuratūra veica pārbaudi par iespējamo operatīvās informācijas noplūdi saistībā ar šo kriminālprocesu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.