Foto – LETA

Administratīvās reformas otrais piegājiens 7

Atmiņā paliekošākais Gerharda darbs ir diskusijas sākšana par jaunu administratīvi teritoriālo reformu, kas ne pa jokam satrauca daudzas pašvaldības. Apspriešanai tika piedāvāti divi varianti. Pirmais paredzēja apvienošanas ceļā samazināt pašvaldību skaitu Latvijā līdz 49 novadiem un deviņām republikas pilsētām. Otrais – atstāt pašreizējo administratīvo iedalījumu, bet stiprināt pašvaldību sadarbību, izveidojot 29 sadarbības teritorijas ap attīstības centriem. Ministrs toreiz uzsvēra, ka tas esot tikai aicinājums uz diskusiju un reforma netikšot ieviesta agrāk kā pēc 2021. gada pašvaldību vēlēšanām. Tomēr diskusijas sākums nebija īpaši gluds, jo pašvaldības par jaunas reformas plāniem bija pārsteigtas, bet ministrs ne vienmēr bija gatavs sniegt skaidrojumus. “Diemžēl par iecerēto reformu mēs uzzinājām tikai no medijiem. Aicinājām ministru uz sarunu Latvijas Pašvaldību savienības Reģionālās attīstības un sadarbības komitejā, bet viņš neatrada laiku, deleģējot savā vietā padomnieku Jāni Eglīti. Aicinājām viņu uz atklātu sarunu Novadu dienās Priekuļos, bet arī tur viņš neieradās. Uz trešo ielūgumu viņš beidzot atsaucās un LPS domes sēdē beidzot klātienē sniedza savu redzējumu. Kad runa ir par nozarei tik aktīviem jautājumiem, komunikācijai no ministra puses tomēr vajadzētu būt aktīvākai,” norādīja Novadu apvienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis. Bet, runājot kā Auces novada domes priekšsēdētājs, Kaminskis atzina, ka Gerhards un VARAM komanda pašvaldībai bijusi sasniedzama vienmēr, kad nepieciešama kāda informācija, konsultācijas vai viedokļu apmaiņa.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Iespējams, ministra vairīšanās no lielo runu teikšanas vairāk saistīta nevis ar nevērību pret pašvaldībām, bet gan ar viņa raksturu. Gerhards, tāpat kā Valdis Dombrovskis un Andris Piebalgs, ir kluss tehnokrātiskā tipa politiķis, kurš ērtāk jūtas ciparu un aprēķinu pasaulē nekā iedvesmojoša un pārliecinoša politiskā līdera lomā. Tomēr no diskusijām ekspertu lokā viņš nevairās. Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā Gerhards ir biežs viesis. “VARAM ierēdņu kopējais līmenis ir augstāks nekā vienai otrai citai ministrijai. To var just arī sagatavotajos likumprojektos. Tomēr vienmēr var vēlēties vēl labāk,” vērtēja komisijas vadītājs Sergejs Dolgopolovs (“Saskaņa”).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.