Foto – Anda Krauze

Klusā daba ar “Briedīšiem”. Ciemos slēpošanas instruktoru gleznainajā mājā Raiskumā 2

Tik tiešām gleznieciski – uzņēmēja, slēpošanas instruktora KASPARA PURMAĻA divstāvu ģimenes māja atrodas Gaujas nacionālajā parkā,  Raiskuma pakalnā – klusā vietā, ko ieskauj meži, pauguri un ūdeņi. Te viss –  ērtai un dabas draudzīgai atpūtai, īpaši pievilcīga vieta tagad –  sniega izklaidēm. Līdzās ir Kaspara izveidotais atpūtas komplekss, netālu – populārās slēpošanas trases Žagarkalns un Ozolkalns.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

– Uz šejieni dzīvot esam pārnākuši no Rīgas. Gribējām tikt prom no lielpilsētas burzmas un baudīt lauku klusumu. Māju uzcēlām 2006. gadā īsā laikā. Aprīlī nopirkām zemi un jau 18. novembrī ievācāmies mājā. Līdz tam te bija mežinieku pamesta vieta, vajadzēja krietni piepūlēties, lai sakoptu vidi, izraktu celmus, iekoptu zemi. Stādīt puķes, košumkrūmus nevar, jo ir mālaina augsne… Pakalnē bieži mainās reljefs (staigā zeme) – katru gadu rodas jauni uzkalniņi un iedobes, – teic nama saimnieks Kaspars. Viņa hobiji ir kalnu slēpošana un vindsērfings, tāpēc arī meklēta vaļaspriekiem atbilstoša vieta – visapkārt pakalni, tuvu Gauja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Divstāvu ēka celta no Karēlijas priedes baļķiem, kuru koksne īpaši nevērpjas. Projektējot un būvējot ēku, bijis krietni daudz jāpiedomā, kā ierīkot komunikācijas, lai tām nekaitētu mājas sēšanās. Nama iekšējās sienas baļķi beicēti ar speciālu krāsu (no Somijas), kas ir gaiši pienainā nokrāsā. Uzklāta tikai vienā slānī, lai būtu saskatāma koksnes faktūra. Gaišais krāsojums vizuāli piešķir telpām plašumu.

Pirmajā stāvā – gaitenis, kas ved uz darba kabinetu, vannas istabu un viesistabu, apvienotu virtuvi. Tās interjerā lieliski iederas seno ķieģeļu mūrējums, kas atvesti no Cēsu vecā cepļa. Ar ķieģeļiem apdarināta arī vanna, kas iemūrēta tik zemu, lai tajā būtu ērti iekāpt. Tā kā ūdenim (purvaina vieta) ir liels dzelzs piejaukums, rakts dziļurbums (119 m dziļš) un ierīkoti filtri ūdens attīrīšanai.

Ēkas otrajā stāvā atrodas guļamistaba, bērnistaba un palīgtelpas, kā arī balkoniņš, no kura paveras skats uz tuvējo apkārtni.

Interjeru veidojuši paši saimnieki, un tajā dominē koka mēbeles. Mājīgumu rada arī dažādi dekori no vietējiem dabas materiāliem, vairākas mēbeles apdarinātas ar kaltas dzelzs un vitrāžas elementiem un dekorācijām.

Mājas kopplatība ir iespaidīgi liela – ap 180 m2, taču saimnieki uzsver:

– Saprotams, ka, padomju laikos dzīvojot šaurībā, daudzi tiecās pēc plašām telpām. Taču, ja tagad celtu māju, to plānotu mazāku. Mums, trim cilvēkiem, nav vajadzīgas tik plašas telpas! Esmu ievērojis, ka, piemēram, Somijā lauku mājas ir daudz mazākas, tātad dzīvo praktiskāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.