Parastā “presīte” 0


Pārvietošanās no guļus uz sēdus pozīciju un atpakaļ vienkārši nav īpaši efektīvs vingrojums, jo nodarbina pārāk maz muskuļu. Daudz efektīvāka ir balsta stāja, kas stiprinās, gan vēdera, gan muguras muskuļus, ļaujot iegūt pievilcīgas formas ātrāk. Tāpat jāņem vērā, ka presītes pildīšana rada lielāku risku muguras savainošanai nekā balsta stāja.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Pagriezieni vai noliekšanās ar stieni uz pleciem

Šis vingrojums, iespējams, nav tik izplatīts. Tā būtība ir sekojoša: cilvēks sēž uz grīdas ar priekšā nedaudz saliektām kājām, uz pleciem ir novietots svaru stienis (tas var būt arī vienkāršs slotas kāts), ko abās pusēs satver ar rokām. Ar iztaisnotu muguru veic pagriezienus vai noliekšanos uz vienu un otru pusi. Šajā gadījumā uz pleciem novietotais smagums vienkārši nesniedz nepieciešamo pretestību. Daudz efektīvāka būs balsta stāja uz sāniem.

Sēdus trenažieris krūšu muskuļiem

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī vingrošana šajā trenažierī var nebūt tik efektīva, kā varētu šķist, jo sēdus pozīcija ļauj slodzi pārnest uz citām ķermeņa daļām. Tas nedos vēlamo efektu, ja vienkārši vēlies pavisam nedaudz uzlabot savu formu un treneris šo vingrojumu nav iekļāvis tavā treniņu programmā. Labāk izpildi atspiedienus – tie liks vienmērīgi nodarbināt abas ķermeņa puses un stiprinās ne tikai roku un krūšu muskuļus, bet arī muguras un vēdera muskuļus.

Guļus trenažieris kājām

Kāju saliekšana un iztaisnošana, atrodoties guļus pozīcijā, nodarbina ļoti nedaudzas muskuļu grupas. Daudz efektīvāka ir noliekšanās uz priekšu ar taisnu muguru un vienu, paceltu kāju (parādīts attēlā). Vingrojums stiprina muguras lejasdaļu, sēžas muskuļus, augšstilbus un apakšstilbus. Tā kā vingrojuma laikā nepieciešams noturēt līdzsvaru, tu stiprināsi arī vēdera un muguras muskuļus.

Svaru spiešana ar kājām

Šī vingrojuma galvenā problēma ir tā, ka ļoti daudz cilvēku mēdz izvēlēties pārāk lielu svaru un gūst ievainojumus. Iegūtais rezultāts nav tā vērts, jo ir drošāki un krietni efektīvāki vingrojumi kājām, piemēram, pietupini, turot rokās vai uz pleciem svarus. Arī šo vingrojumu laikā neaizmirsti, ka tava ķermeņa pozīcija ir ļoti svarīga, lai negūtu savainojumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.