Klimats mainās, apdrošināšanas tirgus pielāgojas: vai kapu apdrošināšana ir nākotne? 8

Pēdējā laikā Latviju skarušas ne mazums dabas kataklizmu. Ko tas nozīmē apdrošinātājiem?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Uz līnijas” šo jautājumu skaidro Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins: “Viens miljons apdrošinātajiem maz, ko nozīmē. Tā kopējā summa ir viens miljons, bet tas pieteikumu skaits bija ap 300.”

Visi tie ir Bauskas pusē.  Apdrošinātājam tas nozīmē to, ka no atvaļinājuma ir jāizsauc cilvēki, jo ir jābūt kādam, kas ar tiem 300 gadījumiem strādā, tas ir viens, uzskata Abāšins.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Otrs: apdrošinātājam tas nozīmē, ka noteikti nākamajā gadā, pēc tam arī, ir vairāk klientu. Un trešais: tas nozīmē, ka katru gadu šīs vētras pie mums parādās arvien biežāk. Klimats mainās arī pie mums,” skaidro Jānis Abāšins.

“Pavisam nesen arī Cēsis skāra spēcīga vētra. Cēsu meža kapos tika nogāzta vesela virkne koku. Vai arī kapus var apdrošināt, piemēram, ja uzstādīts dārgs piemineklis?” vaicā raidījuma vadītājs Aivis Ceriņš.

“Apdrošināt jau var pašu vellu būtībā. Jautājums ir cik tas maksā.

Tas, ko mēs Latvijā piefiksējam, arvien biežāk pie privātā īpašuma apdrošināšanas, kas ir privātmāja, dzīvoklis vai tamlīdzīgi, liek klāt kapus un mēģina šīs kapu kopiņas apdrošināt,” stāsta Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents.

“Ja ir šie dārgie mauzoleji un tamlīdzīgi, ik pa laikam ir kāds, kas pajautā,” tomēr tā nav masveida parādība. Gada griezumā tās varētu būt aptuveni 10 polises, kurās ir iekļauta kapu apdrošināšana, skaidro Abāšins.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.