FOTO: James Gathany, CDC

Klimata pārmaiņu rezultāts? Parīzē cīnās ar tīģermoskītiem, kuri pārnēsā nāvējošas slimības 20

Parīzes veselības aizsardzības iestādes pirmo reizi fumigējušas Francijas galvaspilsētas teritorijas, lai nogalinātu slimību pārnēsātājus – tīģermoskītus, kuru straujo izplatību Ziemeļeiropā, domājams, ir veicinājušas klimata pārmaiņas, vēsta “The Guardian”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Lasīt citas ziņas

Ceļi tika slēgti, un cilvēki tika aicināti palikt savās mājās, jo kaitēkļu kontroles darbinieki apsmidzināja insekticīdus kokos, zaļajās zonās un citās odu vairošanās vietās. Šādas ainas ir regulāri sastopamas tropu pilsētās un kļūst arvien izplatītākas Eiropā, jo tīģermoskīti, kas var pārnēsāt tropu un čikungunjas drudzi, Zikas vīrusu u.c., izplatās no savas dzimtās Dienvidaustrumāzijas.

“Tas bija pirmais gadījums Parīzē, bet tas nav pirmais Francijā,” televīzijas kanālam “BFM” sacīja Parīzes mēra vietniece Anne Suyris, kura ir atbildīga par veselības jomu. “Francijas dienvidus vairākus gadus ir skāruši tīģermoskīti.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu Kolumbas priekšpilsētā uz ziemeļaustrumiem no Parīzes centra bija plānota otrā fumigācijas operācija pēc tam, kad jau otrais cilvēks pēc atgriešanās no ceļojuma saslima ar tropu drudzi.

Pilsētas varas iestādes mēģina novērst pārnešanas ķēdes attīstību Parīzes reģionā, kurā dzīvo aptuveni 12 miljoni cilvēku.

Ja tīģermoskīts iekož cilvēkam, kurš ievedis vīrusu no ārvalstīm, tas kļūst par slimības pārnēsātāju.

Tīģermoskīts, pazīstams arī kā Aedes albopictus, Dienvideiropā ieradās šī gadsimta pirmajā desmitgadē un kopš tā laika strauji virzās uz ziemeļiem, nostiprinoties Francijā, Vācijā un Šveicē.

Veselības eksperti saka, ka to izplatība kontinentā saistāma ar klimata pārmaiņām – silts laiks saīsina tā olu inkubācijas periodu, savukārt ziemas vairs nav pietiekami aukstas, lai iznīcinātu kaitēkļus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.