Klimata pārmaiņu konferencē (COP26) Huawei stāsta, kā tehnoloģijas var risināt vides problēmas 2
Huawei viceprezidents digitalizācijas jautājumos Fans Liandžou (Fang Liangzhou) tika uzaicināts uzstāties COP26 par viedo kopienu veidošanas jautājumiem.
Viņa vadītā Ķīnas telesakaru uzņēmuma nodaļa integrē digitālās tehnoloģijas ikdienā, lai taupītu enerģiju un samazinātu oglekļa emisijas, vienkāršotu enerģijas ieguvi no atjaunojamajiem enerģijas resursiem un tā padarītu transportu un pilsētas videi nekaitīgākas.
“Oglekļa nulles emisija ir kļuvusi par globālu mērķi,” stāsta Liandžou. “Tehnoloģiju inovācijām būs galvenā loma klimata pārmaiņu radīto problēmu novēršanā un emisiju samazināšanā. Uzņēmumā Huawei mēs veidojam videi nekaitīgāku enerģiju un digitalizējam enerģijas nozari zaļākai nākotnei.”
Saskaņā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras datiem elektrība (40%), rūpnieciskā ražošana un transports (21%) veido lielāko daļu oglekļa izmešu.
Tieši tāpēc Huawei pastāvīgi sadarbojas ar partneriem, lai izstrādātu inovācijas enerģijas ražošanas un patēriņa jomā, kas ļautu radīt videi nekaitīgus risinājumus. Piemēram, uzņēmums izstrādā tīrās atjaunojamās enerģijas sistēmas, kuru pamatā ir saules un vēja enerģija, un turklāt pievērš lielu uzmanību enerģijas uzkrāšanai.
Kas attiecas uz enerģijas nozares digitalizāciju, Huawei arī apmāca mākslīgo intelektu, kas var palīdzēt automātiski noteikt tipiskus riskus un sadales tīkla atteices.
Pateicoties šai uz profilaksi vērstajai pieejai, kas pamatojas uz mākslīgā intelekta veikto analīzi, energotīklu ekspluatācijas efektivitāti var palielināt pat 80 reizes, izmantojot šo risinājumu.
Ar šīs tehnoloģijas palīdzību Huawei arī palīdz ASV autoražotājam Seres izveidot pirmo masu ražošanas līniju augstas kvalitātes elektriskajiem apvidus automobiļiem, kuri ar vienu uzlādi varētu nobraukt 1000 km.
Sekojot sauklim “Tehnoloģijas zaļākai planētai”, Huawei turpina veikt ieguldījumus oglekļa emisiju daudzuma samazināšanā, videi nekaitīgas enerģijas un aprites ekonomikas sekmēšanā un videi nekaitīgu tehnoloģiju izmantošanā.