Kā El Nino izraisa ekstrēmus laika apstākļus? 0
El Nino izraisās ik pēc diviem līdz septiņiem gadiem, kad regulāri pasāta vēji, kas virzās austrumu-rietumu virzienā pāri Klusajam okeānam, vājinās un dažreiz pat apgriežas otrādi. Šie vēji parasti pūš pāri ekvatoram un nes siltu gaisu un ūdeni no Dienvidamerikas uz Dienvidaustrumu Āziju un Austrāliju.
Bet, kad vējš sāk rimties, siltākaiss ūdens paliek Dienvidamerikā un nespēj ceļot tālāk. Tā kā siltums nomāc parasto aukstā ūdens pieplūdumu Klusā okeāna austrumu daļā, papildu karstums atmosfērā parasti palielina reģionālo nokrišņu daudzumu un izraisa plūdus tādās vietās kā Dienvidamerikas ziemeļos.
Tikmēr silta ūdens trūkums Klusā okeāna rietumu daļā var izraisīt sausumu un ārkārtējas temperatūras.
El Nino izraisītais okeāna siltuma pārtraukums var mainīt okeāna straumju virzienus un radīt spēcīgus vējus augstu virs zemes, kas ceļo pa planētu, virzot lietusgāzes. Tas izraisa plašus klimata traucējumus, tostarp musonu sezonas apstāšanos Indonēzijā un Indijā, kā arī viesuļvētru aktivitātes samazināšanos Atlantijas okeānā.
Lai gan pētnieki ir atklājuši, ka El Nino tiešā ietekme uz nokrišņiem Āfrikas austrumos ir salīdzinoši neliela, viņi saka, ka tas var izraisīt Indijas reģionā ārkārtējus plūdus.