“Klāt nebiju, bet kolēģi atstāstīja, ka saruna bija diezgan augstos toņos.” Račs par ierobežojumu mīkstināšanu kultūras nozarē 62
“Klāt nebiju, bet kolēģi atstāstīja, ka saruna bija diezgan augstos toņos…” mūziķis un producents Guntars Račs TV raidījumā “Preses klubs” sniedz komentāru par kultūras nozares prasību mīkstināt ierobežojumus no 1. marta.
Viņš min, ka, piemēram, Lietuva un Igaunija krietni brīvāk dzīvojusi šos divus gadus.
“Mēs ar skaudību skatāmies, jo tas tirgus ir kopējs,” atzina Račs, piebilstot, ka tas īpaši attiecas uz ārzemju mūziķu piesaisti.
Viņaprāt, ja lieto FPP2 maskas, tad koncerts nav infekcijas perēklis, par kādu tas tiek padarīts: “Es domāju, ka daudz vairāk inficējas skolās, ģimenēs un daudz kur citur.”
“Mūsu nozares pasākumu organizatori vienmēr ir ļoti rūpīgi piegājuši pie tā, lai ievērotu nosacījumus, kas ir bijuši spēkā,” uzsver Račs. Viņš atklāti atzīst, ka šobrīd vadzis pamazām lūst.
Mūziķis pastāsta, ka nozare beidzot ir atradusi kopīgu valodu ar Kultūras ministriju, kas ļoti labi saprotot situāciju, taču cīņa ir ar Veselības ministriju.
“Ja šī brīvlaišana mums nedraud ar kaut kādu vājprātīgu uzliesmojumu (…), tad 1. marts no mūsu puses ir ļoti liela prasība. Es domāju, ja ne mūziķi, tad tehniķi ir gatavi uz lielu cīņu. Mēs, protams, viņus atbalstīsim, jo esam ļoti saistīti,” neslēpa mākslinieks.
Viņš uzsver, ka industrija ir krietni lielāka nekā izskatās, jo runa nav tikai tikai par vienu mākslinieku.
Račs skaidro: “Iespaids, ka viss notiek, ir ļoti maldīgs. Tas kritums ir 70-80% no apgrozījuma, salīdzinot ar gadu pirms pandēmijas.” Viņš piebilst, ka biļešu pārdošanas kritums “vienkārši ir katastrofa”.
Jau vēstīts, ka mūziķi, producenti, pasākumu organizētāji un tehniskie nodrošinātāji vērsušies pie Ministru kabineta, pieprasot sekot kaimiņvalstu paraugam Covid-19 ierobežojumu atcelšanā.