Foto – Shutterstock.com

Klāt mandarīnu baudīšanas laiks. Kuras valsts oranžos augļus labāk pirkt? 0

Autore: Dita Vinovska, Rutks.lv

Laiks pirms Ziemassvētkiem lielai daļai cilvēku asociējas ne vien ar skuju smaržu un piparkūkām, bet arī ar mandarīniem. Oranžie augļi ir zināmi ne vien ar patīkamo garšu, bet arī ar izteiksmīgu un viegli atpazīstamu aromātu. Izrādās, ka mandarīni uz veikalu plauktiem atceļo ne vien no Eiropas, bet arī Āzijas un Āfrikas. Mandarīni no dažādām pasaules malām var atšķirties pēc izskata un garšas, bet tie visi ir noderīgi veselībai, ja ēsti ar mēru.

Reklāma
Reklāma

Kā atšķiras no tālienes atvestie augļi

TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu
ASV, iespējams, izdarīs ko starptautiski negaidītu. Tās lemj par to, kam pieder Krima
7 pazīmes, ka tevī ir kaut kas no neandertālieša – no priekšrocībām līdz trūkumiem
Lasīt citas ziņas

Mandarīnus audzē dažādās pasaules malās. Atkarībā no tā, kur tie auguši, atšķiras gan mandarīnu izskats, gan garša, gan iepakojums veikalā. Oranžos augļus mums ved ne tikai no Spānijas, bet arī no daudzām citām pasaules valstīm. “Parents” ir apkopojis dažādas izcelsmes mandarīnu galvenās atšķirības, kas var noderēt, lai noteiktu, kā tie varētu garšot, vai pēc izskata atpazītu, no kurienes tie atceļojuši.

Viena no valstīm, kur audzē mandarīnus, ir Spānija. No turienes vestajiem augļiem ir salīdzinoši plāna, vidēji koši oranža miziņa. Veikalos tie pieejami gandrīz visu gadu un tos bieži pārdod kopā ar mandarīnu lapām un kādu zara gabaliņu. Uz šiem mandarīniem bieži ir uzlīmētas nelielas etiķetes. Arī uz mandarīniem no Marokas bieži atrodamas etiķetes. No šīs valsts atvestie augļi ir koši oranžā krāsā, un tiem ir vidēji cieta miza. Veikalos Marokas mandarīni ir pieejami no rudens vidus līdz decembrim vai janvārim.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dažādie mandarīni: to atšķirības un ietekme uz veselību

Mandarīniem no Serbijas ir plāna, gluda un dzeltenīga miza. Uz tās var būt arī zaļi pleķi. Augļiem ir saldi skāba garša, un to sezona sākas novembrī, bet beidzas februārī. Oranžie augļi uz citām zemēm ceļo arī no Turcijas. Tiem ir plāna, oranža miziņa, augļus ir viegli atpazīt pēc neskaitāmajām sēklām katrā daiviņā – vienā daiviņā var būt pat piecas līdz sešas sēkliņas. Turcijas mandarīni ir pieejami ziemā.

Izrādās, ka mandarīni aug arī Ķīnā un Dienvidāfrikā. Mandarīniem no Dienvidāfrikas ir gluda, spīdīga miza spilgtā, piesātināti oranžā krāsā. Tie ir saldi un parasti uz veikaliem aizvesti milzīgās kartona kastēs. Reizēm augļi ir ietīti melnā papīrā. Šie mandarīni ir pieejami visa gada garumā. Ķīnā auguši mandarīni ir gandrīz dzelteni. Tos ir viegli atpazīt, jo parasti pat vienā kastē esošiem mandarīniem ir atšķirīgi izmēri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.