Ieteicams stādīt rudenī 1
Lai izveidotu produktīvu audzi ar ķirša monostādījumu, jāievēro vairāki priekšnoteikumi, piemēram, ierīkošanas tehnoloģijas, agrotehniskā kopšana. Ja zemesgabalam pāri stiepjas elektrības līnija, no tās jāatkāpjas vismaz 5 m attālumā, jo koki ar laiku sasniegs 40 m augstumu.
– Mūsu zemesgabals atrodas kalnā, kuru ar tehniku grūti apstrādāt, tāpēc platībā neuzarām slejas. Tad zemes kukuržņi traucētu motoblokam izpļaut zāli starp kociņiem. Lauku sagatavojām, nopļaujot apaugumu, un šādā neapstrādātā zemē ar lāpstu izrakām katram stādam atsevišķu bedrīti. Ķiršus nevar stādīt, kā pagadās: kociņš jānoliek taisni, tad var saknēm uzbērt zemi un pieblietēt, lai nepaliktu gaisa spraugas. Darbs sokas lēni, platību apstādījām trīs dienās, – atceras Guna.
Audzētāji ķiršu ietvarstādus stādīja pavasarī (2 m citu no cita, starp rindām atstājot 3 m), taču 10% kociņu nokalta, jo vasarā bija par maz nokrišņu. Bojāgājušo vietā drīz vien stādīja jaunus kokus, bet šoreiz – rudenī. Secinājums: kauleņkokus labāk stādīt septembra beigās, oktobra sākumā, jo tad labāk ieaug.