Ķirsis: Pie iekavētās Rīgas attīstības varam pieskaitīt vēl divus gadus neapstiprinātā teritorijas plānojuma dēļ 0
Pie iekavētās septiņu gadu Rīgas attīstības, salīdzinājumā ar Viļņu un Tallinu, varam pieskaitīt vēl divus gadus neapstiprinātā teritorijas plānojuma dēļ, aģentūrai LETA sacīja Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV).
Viņš Rīgas attīstību salīdzina ar sakāmvārdu “ko sēsi, to pļausi”. “Šobrīd ievācam to ražu, kuru “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīga” bija sējusi,” uzskata Ķirsis.
Tagad pašvaldība ieviestajā “zaļajā koridorā” pāatrina projektu saskaņošanu pilsētai svarīgiem objektiem. “Investori par to pateicas. Esam izveidojuši Rīgas investīciju un tūrisma aģentūru, sadarbībā ar Ministru kabinetu izdevies piesaistīt līdzekļus Rīgas infrastruktūras attīstībai,” skaidroja Ķirsis.
Viņš uzskata, ka ir jāpārskata valdības finansējums starp pašvaldībām, “jo redzam, kas ir pašvaldības, kuras nerada valstij iekšzemes kopproduktu, bet ir bagātākas par Rīgu, kas to rada”. “Tās vairāk ir Pierīgas pašvaldības. Sadalījums starp pašvaldībām ir netaisnīgs, bet sadarbība ar valdību ir uzlabojusies,” teica Ķirsis.
Komunikācija ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru, pēc Ķirša domām, ir neveiksmīga. “Teritorijas plāna neapstiprināšana uz diviem gadiem Rīgu noliek neskaidrā situācijā. Tas ietekmē dzīvokļu, biroju un ražošanas telpu būvniecību,” domā Ķirsis.
Pēc viņa paustā, šis lēmums ietekmē 80% no svarīgākajiem Rīgas lēmumiem. “Šeit pilnīgi nevajadzīgi zaudējam savas pozīcijas,” uzsvēra politiķis.
Jau ziņots, ka Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs diskusijā “Kā Rīgai nezaudēt Baltijas sacensībā un atgūt Eiropas metropoles statusu?” sacīja, ka ar pašreizējo attīstības tempu Rīga labklājības ziņā nekad nepanāks Viļņu un Tallinu.
Pēc viņa teiktā, Viļņa jau šobrīd ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta. Pēc iedzīvotāju skaita Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025.gadā.
Krasnopjorova ieskatā nav citas iespējas apturēt Rīgas depopulāciju, kā uzlabot dzīves kvalitāti pilsētā, turklāt Rīga var uzlabot dzīves kvalitāti pat pie esošā ienākumu līmeņa un iedzīvotāju skaita.