Ķiršiem krīt un dzeltē lapas 0

“Kāpēc ķiršiem krīt un dzeltē lapas, kaut ogas vēl nav gatavas?” 
Vera G. Valmieras novadā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Aunam olu kultenis, Vēžiem – mīksti vārītas. Kāda veida brokastu olas ir atbilstošas tavai zodiaka zīmei
Kokteilis
zināt, ka esi pieaudzis? 14 skumji, bet smieklīgi pierādījumi 3
Krieviem nāksies ar to samierināties: karš Ukrainā ir kliedējis mītus, uz kuriem balstījās Putina impērija
Lasīt citas ziņas

Pēc aprakstītā spriežot, tā ir kauleņkoku lapbire. Slimības pazīmes: uz lapām parādās sīki, sākumā atsevišķi, pēc tam saplūstoši iesarkani plankumi. To vietās lapu apakšpusē izveidojas sīki balti vai iesārti, cieti, nedaudz uzbrieduši plankumi – slimību izraisošās sēnes micēlija veidojumi. Inficētās lapas dzeltē un priekšlaikus nobirst. Slimības ierosinātāji saglabājas nobirušajās lapās. Skābie ķirši pret šo slimību ir ieņēmīgāki nekā saldie.

– Šīs vasaras pārmērīgais mitrums ir ļoti labvēlīgs kauleņkoku lapbires attīstībai. Slimības kaitīgums saistīts ar šķirnes ziemcietību: novājināti koki stiprāk cieš pārziemošanas laikā, šķirnēm ar vāju ziemcietību bīstams pat vidējs slimības attīstības līmenis, – uzsver VAAD Augu aizsardzības departamenta Augu aizsardzības līdzekļu reģistrācijas daļas referente Anitra Prekele.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ļoti būtiski slimību ierobežot. Vienīgais efektīvais veids – fungicīdu izmantošana. Latvijā šim nolūkam reģistrēti topāzs 100 un efektors. Preparātu efektors ķiršiem atļauts lietot tikai pavasarī. Pašlaik pēc ražas novākšanas ieteicams miglot ar topāzu devā 0,6 – 1 ml/1 l ūdens. Apstrādi var veikt trīs reizes sezonā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.