Ķīnas valdība noslepenojusi citplanētiešu atklāšanu? 0

Kā informē Bloomberg News, Ķīna vispirms paziņoja, ka tās milzu teleskops Sky Eye, iespējams, uztvēris citplanētiešu civilizāciju pazīmes, teikts valsts atbalstītā Science and Technology Daily ziņojumā, kas pēc tam, šķiet, ir dzēsis ziņojumu un noslepenojis ziņas par atklājumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Šaurjoslas elektromagnētiskie signāli, ko atklāj pasaulē lielākais radioteleskops Sky Eye, atšķiras no iepriekš notvertajiem, un komanda turpina tos izmeklēt, teikts ziņojumā, atsaucoties uz ārpuszemes civilizācijas meklēšanas komandas galveno zinātnieku Džanu Tondzju. To dibināja Pekinas universitāte, Ķīnas Zinātņu akadēmijas Nacionālā astronomijas observatorija sadarbībā ar Kalifornijas universitāti Bērklijā.

Patlaban žurnālistiem netop skaidrs, kāpēc ziņojums acīmredzot tika izņemts no Ķīnas Zinātnes un tehnoloģiju ministrijas oficiālā laikraksta Science and Technology Daily tīmekļa vietnes, lai gan ziņas jau bija sākušas popularizēt sociālo tīklu Weibo, un tās uztvēra citi plašsaziņas līdzekļi, tostarp valsts pārvaldītie.

CITI ŠOBRĪD LASA

2020. gada septembrī Sky Eye, kas atrodas Ķīnas dienvidrietumu Guidžou provincē un kuras diametrs ir 500 metri (1640 pēdas), oficiāli sāka ārpuszemes dzīvības pazīmju meklēšanu.

Komanda atklāja divas aizdomīgu signālu kopas 2020. gadā, apstrādājot 2019. gadā savāktos datus, un atrada vēl vienu aizdomīgu signālu 2022. gadā no eksoplanetu mērķu novērojumu datiem, teikts slepenajā ziņojumā.

Džans esot paudis, ka Ķīnas Sky Eye ir ārkārtīgi jutīga zemo frekvenču radio joslā, un tai ir izšķiroša loma citplanētiešu civilizāciju turpmākos meklējumos. Tomēr aizdomīgie signāli varētu būt arī sava veida radiotraucējumi, un tiem nepieciešama turpmāka izmeklēšana, viņš piebilda.

Uz Bloomberg News zvaniem Ķīnas izdevuma Science and Technology Daily redakcijā netika atbildēts.

SAISTĪTIE RAKSTI