Foto – AFP

Ķīnas rūpnīcas strādnieki protestē pret striktu labierīcību apmeklēšanas laiku 0

Simtiem Ķīnas rūpnīcas strādnieku savu saniknojumu par strikti noteiktu divu minūšu ierobežojumu pārtraukumam labierīcību apmeklēšanai un sodu par darba laika sākuma kavēšanu pauduši, uz vairāk nekā pusotru dienu saņemot par ķīlniekiem rūpnīcas vadības pārstāvjus, informēja Šanhajas rūpnīcas māteskompānija “Shinmei Electric”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Baidījāmies piestāt pat benzīntankā!” Latviešu ģimene piedzīvojusi trillera cienīgu bēgšanu no Zviedrijas, lai glābtu savu bērnu 311
Mājas
Kam patiesībā paredzēti veļas mašīnas atvilktnes 3 nodalījumi, zina vien retais
Kokteilis
Te būs! 1 maz zināms fakts par katru zodiaka zīmi, piemēram, Auns ir bērnišķīgs
Lasīt citas ziņas

Kompānijas izplatītajā paziņojumā teikts, ka apmēram tūkstotis rūpnīcas “Shanghai Shinmei Electric Company” strādnieku piektdienas rītā saņēma par ķīlniekiem rūpnīcas vadības pārstāvjus ‒ desmit Japānas valstspiederīgos un astoņus Ķīnas valstspiederīgos. Ķīlniekus sveikus un veselus izdevās atbrīvot sestdienas vakarā, kad rūpnīcā ieradās aptuveni 300 policistu.

Šanhajas rūpnīcas sargs pastāstīja, ka darbinieki protestēja pret vadības izstrādātajiem stingrajiem darba kārtības noteikumiem, kas “paredz tikai divas minūtes, lai aizietu uz tualeti, un 50 juaņu (4,2 latu) lielu soda naudu par darba kavēšanu vienreiz, bet, ja darbu kavē otrreiz, darbinieks tiks atlaists”. Sargs piebilda, ka gūstā saņemtie rūpnīcas vadības pārstāvji tika atbrīvoti pēc policijas ierašanās, kad piekrita pārskatīt stingros noteikumus. “Shinmei Electric” paziņojumā nav norādīts, pret ko protestēja darbinieki, vien bilsts, ka par rīcības iemeslu tiek uzskatītas vadības īstenotās reformas un darba politika rūpnīcā. Kompānija minēja, ka policija iztaujā darbiniekus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rūpnīcā tiek ražotas elektromagnētiskās spoles un citi elektronikas produkti. Otrdien rūpnīca bija slēgta. Cilvēks, kas rūpnīcā atbildēja uz aģentūras AP zvanu, bet atteicās nosaukt savu vārdu, sacīja, ka darbinieki otrdien streiko, bet trešdien darbu atsāks. Streiki pēdējā laikā Ķīnā notiek regulāri, jo rūpnīcas strādā ļoti lielas tirgus konkurences apstākļos un vēlas no darbaspēka gūt pēc iespējas lielāku produktivitāti, savukārt darbinieki, kas aktīvi sazinās internetā un pa mobilajiem telefoniem, arvien vairāk apzinās savas tiesības.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.