Foto: Sandra Ruska

Ķīnas rozei nav izteikta miera perioda. Kā mēslot, laistīt un gatavot spraudeņus 0

Hibisks jeb Ķīnas roze (Hibiscus rosa-sinensis) ir plaši pazīstams, skaisti ziedošs telpaugs, kas ar saviem izplestajiem zariem var izaugt par krietni lielu krūmu. Pamatsugai ziedi sarkani, lieli, bet šķirnēm dažādās krāsās, arī pildīti. Lai arī katrs zieds pārāk ilgi nezied, ziedēšanas laiks Ķīnas rozei ir garš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ķīnas rozei nav izteikta miera perioda, tomēr ziemā tas nepieciešams piespiedu kārtā, nodrošinot 16–18 °C temperatūru. Ja mājās šādu temperatūru nevar nodrošināt, jāatrod zelta vidusceļš – Ķīnas roze jānovieto tālāk no radiatoriem un pēc iespējas gaišākā vietā.

Ziemā nav pietiekams gaismas daudzums, tāpēc Ķīnas rozi šajā laikā nemēslo, lai lieki neveicinātu dzinumu augšanu. Laista mēreni, kad augsne viegli apžuvusi. Pārlietiem, kā arī nepietiekami laistītiem augiem saritinās lapas, nobirst ziedpumpuri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Februāra beigās dzinumus saīsina (ja aizmetušies ziedpumpuri, nevajag tos žēlot, bet nogriezt), lai uz jaunajiem veidotos daudz ziedpumpuru un krūmi sakuplotu.

Ķīnas roze patērē daudz ūdens un barības vielu, tāpēc to audzē lielos traukos auglīgā zemes maisījumā, piemēram, velēnu trūdzemē ar lapu trūdzemes, mēslu trūd­zemes un grants piemaisījumu. Sākot no marta, regulāri mēslo reizi nedēļā ar 0,2% pilnmēslojumu.

Šim ātraudzīgajam augam mazas telpas drīz var kļūt par šaurām, tāpēc laikus jāizaudzē jauni augi. Martā no jauno dzinumu galotnēm gatavo spraudeņus. Apsakņo zem seguma kūdras un grants maisījumā 18–20 °C.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.