Publicitātes foto

Ķīnas laikmetīgā deja pārsteigs Rīgā 0

11. septembrī pirmoreiz Latvijas Nacionālajā operā viesosies Pekinas laikmetīgās dejas grupa “Padebešos atskan pērkons” jeb “Beijing Dance/LDTX”. Mākslinieki Rīgu apciemos Eiropas turnejas ietvaros un Latvijas skatītājus priecēs ar divām izrādēm.

Reklāma
Reklāma

 

“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Pekinas laikmetīgās dejas grupa “Padebešos atskan pērkons” dibināta 2005. gadā kā pirmā neatkarīgā profesionālā dejas kompānija Ķīnā. Tās vadītāji ir Ķīnas ievērojamākais modernās dejas horeogrāfs Villijs Cao un Li Haņdžuns. Trupā pašreiz darbojas 15 dejotāji. Viņu meistarība un repertuāra daudzveidība padarījusi “Padebešos atskan pērkons” par vadošo dejas kompāniju valstī, taču grupa uzstājas ne tikai Ķīnā, bet arī bieži dodas viesizrādēs uz Honkongu, Eiropu un Ziemeļameriku, kā arī katru gadu organizē Pekinas dejas festivālu.

Pirmā no divām izrādēm, ko Pekinas dejotāji demonstrēs Rīgā, ir “Sarkanā upe”, ko Rietumu pasaulē pazīst kā krievu komponista Igora Stravin-ska “Svētpavasari”. Darbs veidots kā refleksija par to, kā, pārvarot šķēršļus, 20. gadsimtā Ķīnā attīstījās laikmetīgā deja. “Sarkanā upe” rāda tiešu un skarbu cīņu starp tradīciju piekritējiem un jaunu apvāršņu meklētājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt otra Ķīnas dejas grupas piedāvātā izrāde būs tibetiešu horeogrāfa Sanga Džidžas darbs “Uz tumsas sliekšņa”. Šajā izrādē atklājoties Džidžas unikālais stils, kurā viņš reflektē par dejotāju ķermeņiem un apstākli, ka viņu dejas tehnika rada lielu psiholoģisku spriedzi. Dejotājus pavada Honkongas mūziķa un komponista Diksona Dī spēlētā elektroniskā mūzika dzīvā izpildījumā.

“Viņi nedejo lieliski, viņi dejo satriecoši,” tā par Pe-kinas “padebešu pērkona” dejotājiem rakstīja Losandželosas “Times”, savukārt “The People’s Daily News” slavē – bagātīgas un dziļas esot ne tikai Ķīnas deju grupas kustības, izaicinoša un oriģināla ir gan mūzika, gan skatuves dizains. Pārliecināties par to, ka laikmetīgā deja beidzot sasniegusi arī Ķīnu, tagad varēs arī LNO apmeklētāji.

 

Varbūt noder!!

11. IX 19.00 Latvijas Nacionālā opera.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī www.classistics.com. Cena Ls 3 – 22.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.