Foto: ZUMA Press/Scanpix/LETA

Ķīnas laboratorijā, kas saistīta ar Covid -19 noplūdi, iespējams, ir izplatījies arī cits nāvējošs vīruss 106

Ķīnas laboratorijā, kas saistīta ar Covid -19 noplūdi, iespējams, ir izplatījies arī cits nāvējošs vīruss, raksta DailyMail.

Reklāma
Reklāma
Vērsis – “Lexus”, Lauva – “Lamborghini”: kurš auto ir piemērots jūsu Zodiaka zīmei 1
“Viņš vēlējās slēpt sastrādātās blēņas.” Valsts policija informē, ka bērns, situāciju ar it kā notikušo nolaupīšanas mēģinājumu Dobeles pusē, izdomājis… 66
“Ieraudzīju Rimi saldējuma cenu un vajadzēja pārliecināties, ka arvien esmu Latvijā…” kārtējais šoks par augstajām cenām 49
Lasīt citas ziņas

Ķīnas laboratorija, kuru ASV Federālās izmeklēšanas birojs (FIB) uzskata par iespējamu Covid-19 noplūdes avotu, iespējams, 2014. gadā izplatījusi arī “ļoti attīstītu” poliomielīta celmu.

Pārsteidzošs jauns pētījums liecina, ka šis poliomielīta celms, ar kuru Ķīnas Anhui provincē plašāka vīrusa uzliesmojuma laikā inficēts četrus gadus vecs zēns, ir “99 %” identisks poliomielīta paveidam, kas tajā pašā laika periodā tika uzglabāts 200 jūdžu attālumā slavenajā Uhaņas Virusoloģijas institūtā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Francijas Pastēra institūta pētnieki nevar droši pateikt, no kurienes šis celms, ko dēvē par “WIV14”, ir cēlies. Taču viņi uzstāja, ka “jāizpēta divas iespējas”, tostarp iespēja, ka WIV14 poliomielīts ir radies pašā Uhaņas institūtā.

“Šie atklājumi liecina par šokējoši nedrošo stāvokli pasaules virusoloģijas pētniecībā,” izdevumam sacīja Hārvardas Universitātē izglītību ieguvušais molekulārais biologs Dr. Ričards Ebraits, kurš nebija iesaistīts pētījumā.

Pastēra institūta pētniekiem ir aizdomas, ka WIV14 poliomielīta celms, iespējams, ir attīstījies no labi saglabāta 1950. gadu vīrusa celma, kas tika izmantots vakcīnu ražošanā un laboratorijās.

Ja šī teorija apstiprināsies, tā pastiprinās sašutumu par drošības trūkumiem Ķīnas infekciju slimību laboratorijā, kuras finansējumu ASV pagājušajā gadā samazināja, ņemot vērā, ka joprojām notiek pārbaudes par šīs laboratorija lomu Covid-19 pandēmijas izplatīšanā.

Lai gan vairāk nekā pusgadsimtu īstenotajam globālajam vakcinācijas režīmam lielā mērā ir izdevies izskaust poliomielīta sērgu, pēdējos gados saslimstība ar šo slimību ir uzliesmojusi konfliktu zonās, tostarp Gazā, Afganistānā un Pakistānā.

Saskaņā ar ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem pagājušajā gadā Afganistānā konstatēto 125 pozitīvi poliomielīta paraugi, bet 2024. gadā – vēl 34 gadījumi.

Savukārt 2022. gadā pirmo reizi desmit gadu laikā poliomielīts atkal parādījās Amerikas Savienotajās Valstīs, kur Ņujorkā testēšanas laikā vairāk nekā 70 reižu vīruss tika konstatēts notekūdeņos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.