Ķīnas importa aizlieguma dēļ Austrālija piedzīvo “atkritumu krīzi” 0
Pēc Ķīna aizlieguma importēt ārvalstu atkritumus Austrāliju skārusi “atkritumu krīze”, piektdien paziņojis Austrālijas vides ministrs Džošs Frīdenbergs.
Lai gan Ķīnas janvārī noteiktais aizliegums attiecas tikai uz 3,5% no Austrālijas atkārtoti pārstrādājamajiem atkritumiem, tas vienalga ir “steidzams un svarīgs jautājums,” intervijā radiostacijai ABC uzsvēra ministrs.
Aizliegums ir “radījis milzīgu iespēju Austrālijai” paplašināt atkritumu pārstrādāšanu savā teritorijā, norādīja Frīdenbergs, tiekoties ar štatu ministriem, lai apspriestu šo jautājumu.
Valdība strādā pie atkritumu pārstrādes iespēju palielināšanas, lai pārvērstu vairāk atkritumu enerģijā, un izvirzījusi par mērķi līdz 2025.gadam panākt, ka visi iesaiņojumi ir pārstrādājami vai izmantojami atkārtoti, paziņoja ministrs.
Austrālijas zaļo senators Pīters Višs Vilsons radio ABC sacīja, ka Austrālijā ir atkritumu pārstrādes krīze, un pauda pārliecību, ka Austrālija vairs nevar atļauties kavēties ar šīs problēmas risināšanu.
Austrālija ik gadu saražo aptuveni 64 miljonus tonnu atkritumu un vairāk nekā 1,2 miljonus tonnu eksportēja uz Ķīnu, liecina valdības publiskotie dati.
Pirms aizlieguma uz Ķīnu tika eksportēta aptuveni trešdaļa plastmasas un papīra atkritumu, kas pārsvarā tika savākti no mājsaimniecībām.
Daudzām vietējām pašvaldībām radušās problēmas ar zemas kvalitātes nepārstrādājamiem atkritumiem.
Austrālijas premjerministrs Malkoms Tērnbuls atklāja, ka apspriedis ar Vāciju projektus atkritumu pārstrādāšanai enerģijā.
“Austrālieši ir ļoti abi atkritumu pārstrādātāji (..), bet mums būs jādara vairāk,” atzina premjers.