Tiangongas kosmosa stacijas augi
Tiangongas kosmosa stacijas augi
Ekrānšāviņš no “X”.

Ķīna gatavojas Visuma iekarojumiem; Tiangongas kosmosa stacijā veiksmīgi izaudzēti salāti un tomāti 18

Ķīnas astronautiem ir veiksmīgi izdevies izaudzēt dārzeņus Tiangongas kosmosa stacijā, un tas ir daļa no nākotnes dziļās kosmosa izpētes plāniem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Kuras dāvanas īpaši nes laimi un labklājību? 4 padomi labām dāvanām
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Misijas komandieris Jings Haipengs un jaunie astronauti Zu Jangžu un Gui Haičao atrodas uz Tiangongas klāja kopš maija beigām. Jings visa cita starpā kosmosa stacijā pavadīja laiku, audzējot dārzeņus, izmantojot divus specializēta aprīkojuma komplektus, par to raksta LiveScience.com.

Pirmais sāka darbību jūnijā un deva četras salātu ražas. Otra dobe – augustā tika nodota ekspluatācijā ķirštomātu un zaļo sīpolu audzēšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķīnas astronautu pētniecības un apmācības centrs ir arī izveidojis līdzīgus apstākļus uz Zemes, ļaujot pētniekiem salīdzināt rezultātus un precīzāk analizēt augu augšanas atšķirības kosmosā un uz zemes. Pētnieki saka, ka tas ir daļa no ilgtermiņa plāna, lai palīdzētu dziļajai kosmosa izpētei.

“Šis dārzeņu audzēšanas aparāts ir visas Vides kontroles un dzīvības uzturēšanas sistēmas galvenā sastāvdaļa, un to izmanto kosmosā, lai pārbaudītu atbilstošās tehnoloģijas. Nākotnē mēs koncentrēsimies uz ātru un liela mēroga audzēšanu,” skaidro viens no Ķīnas Astronautu pētniecības un apmācības centra pētniekiem.

“Kā galvenā programmas sastāvdaļa ir augi, kas audzēti no kultivēšanas aparāta, tie var absorbēt oglekļa dioksīdu gaisā, lai ar fotosintēzi radītu skābekli, un pēc tam reģenerētu un attīrītu ūdeni ar transpirāciju.”

Ķīna strādā, lai pirms 2030. gada uz Mēness nogādātu pāris astronautu. Nākamajā desmitgadē tā plāno arī uzbūvēt Mēness bāzi, ko sauc par Starptautisko Mēness izpētes staciju (ILRS).

Apkalpes nosēšanās Marsā plānota vēlāk, bet Sarkanā planēta ir atzīmēta kā Ķīnas kosmosa lidojumu nākotnes galamērķis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.