Foto. Scanpix/WANG Zhao / AFP)

Ķīna plāno ierobežot laiku, ko bērni un pusaudži pavada telefonos. Atbalstīs saturu ar “sociālisma pamatvērtībām un Ķīnas tautas kopības sajūtu” 19

Ķīna plāno ierobežot laiku, ko bērni un pusaudži pavada telefonos, lai ieaudzinātu jauniešos “labu morāli” un “sociālistiskās vērtības”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Ķīnas Kibertelpas administrācija, kas ir valsts galvenais interneta regulators, trešdien ierosināja visās mobilajās ierīcēs, lietotnēs un lietotņu veikalos iebūvēt “nepilngadīgo režīmu”, kas ierobežotu telefonu lietošanu līdz divām stundām dienā atkarībā no vecuma grupas.

Ķīna pēdējos gados ieviesusi vairākus pasākumus, kuru mērķis ir ierobežot laiku, ko bērni pavada, izmantojot telefonus, datorus un citās ierīces, un samazināt bērnu pakļaušanu “nevēlamas informācijas” iedarbībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Kibertelpas administrācijas ierosināto projektu, kas ir atvērts publiskai apspriešanai līdz 2.septembrim, bērniem un pusaudžiem, kuri izmanto ierīces nepilngadīgo režīmā, tiešsaistes aplikācijas automātiski tiks slēgtas, kad beigsies atļautais laiks. Viņiem tiktu piedāvāts arī saturs, kas pielāgots atbilstoši vecumam.

Personas, kas jaunākas par 18 gadiem, nevarētu piekļūt saviem ekrāniem laikā no plkst.22 līdz plkst.6. Bērni, kas jaunāki par astoņiem gadiem, telefonus varētu izmantot tikai 40 minūtes dienā, bet bērni vecumā no astoņiem līdz 16 gadiem – vienu stundu dienā. Pusaudžiem, kas vecāki par 16 gadiem un jaunāki par 18 gadiem, būtu atļautas divas stundas.

Visas vecuma grupas saņemtu atgādinājumu atpūsties pēc ierīces lietošanas ilgāk par 30 minūtēm. Mobilā interneta pakalpojumu sniedzējiem būtu arī aktīvi jārada saturs, kas “izplata sociālisma pamatvērtības” un “veido Ķīnas tautas kopības sajūtu”, teikts projektā.

Vecāki varētu atcelt laika ierobežojumus un tie netiktu attiecināti arī uz noteiktu izglītības un palīdzības dienestu pakalpojumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.