Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins (foto – no kreisās) un Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Ķīna mainījusi diplomātisko stratēģiju attiecībā uz karu Ukrainā 163

Ķīna iepriekš ignorēja miera plānus, kas neapmierināja Kremļa iegribas, taču tagad ir gatava uzklausīt alternatīvas un nolēmusi mainīt diplomātisko stratēģiju attiecībā uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, vēsta Reuters.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Analītiķi norāda, ka Ķīnas lēmums pievienoties starptautiskajām sarunām Saūda Arābijā, lai izbeigtu karu Ukrainā, liecina par iespējamām izmaiņām Pekinas pieejā, bet ne par atkāpšanos no Maskavas atbalsta.

Reuters atgādina, ka Pekina atteicās nosodīt Krievijas iebrukumu Ukrainā un nepievienojās Dānijas miera sarunu sākotnējai kārtai, kas notika jūnijā. Un tagad Ķīnas pārstāvis ir piedalījies Saūda Arābijas rīkotajā samitā, kurā Ukraina virza savu plānu bez Krievijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pekina ir vairāk tendēta uz miera centieniem, taču tā arī zina, ka Pekinas vadīta miera iniciatīva ir maz ticama. lai to pieņemtu Rietumi Vienlaikus Pekina nevēlēsies distancēties no citām uzticamām miera iniciatīvām, ko piedāvā valstis, kas nav Rietumu valstis,” sacīja ASV Stimsona centra Ķīnas programmu direktors Juns Suns.

Reuters norāda, ka Pekina par šīm pieejas maiņām izlēma laikā, kad Ķīnas iekšpolitiskā situācija ir diezgan sarežģīta. Jo īpaši nesen Pekina nezināmu iemeslu dēļ pēkšņi atlaida Ārlietu ministrijas vadītāju Cjinu Gangu, kurš šajā amatā bija nostrādājis tikai sešus mēnešus. Turklāt citā dienā pēkšņi tika nomainīta Tautas atbrīvošanas armijas raķešu spēku augstākā vadība.

Šanhajas starptautisko attiecību eksperts Šens Dingli norādīja, ka Krievija galu galā karā tiks sakauta, tāpēc Ķīnai jātiecas uz starptautisku sadarbību, nesteidzinot Krievijas sabrukumu.

Taču Singapūras eksperts Li Mindzjans uzskata, ka Pekina centīsies uzlabot savas pozīcijas. Viņš vēlas labāk izprast citu valstu pozīcijas, lai noteiktu robežas savam manevram pasaules mērogā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.