Evita Vasiļjeva, Marieta Patrīcija Leisa, Maija Rudovska.
Evita Vasiļjeva, Marieta Patrīcija Leisa, Maija Rudovska.
Publicitātes foto

“Kim?” Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz diskusija starp trīs mākslas praktizētājām 0

10. jūlijā plkst. 18.00 “Kim?” Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz trīspusēju diskusiju starp latviešu mākslinieci Evitu Vasiļjevu, vienu no pašreizējās “Kim?” izstādes “Ļoti mazs lodziņš” dalībniecēm, amerikāņu mākslinieci Marietu Patrīciju Leisu, kuras personālizstāde “Air” ir pašreiz apskatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un latviešu kuratori un mākslas vēsturnieci Maiju Rudovsku. Pasākums notiks angļu valodā un to organizē ASV vēstniecība Latvijā un Kim?.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Diskusijā galvenā uzmanība tiks vērsta tam, kā abu mākslinieču izteiksmes līdzekļi ir veidojušies no dažādiem kontekstiem, un kā šie izteiksmes līdzekļi mainās līdzi ar izmaiņām pasaulē mums apkārt. “Abas mākslinieces strādā ar abstrakcionismu formās, krāsās, proporcijās un dažreiz pat tekstā, kas kļūst par spēcīgiem ziņotājiem un indikatoriem, novedot pie dažādiem atklājumiem – idejām, dzejas vai attiecībām starp dažādām konfigurācijām šajā pasaulē. Kā abas mākslinieces, būdamas sievietes, darbojas mākslas pasaulē un kā sievietes dzimums atspoguļojas viņu mākslā?”, jautā Maija Rudovska, kura ir ieintriģēta uzdot šos jautājumus, jo abas mākslinieces strādā ar dažādiem materiāliem, virsmām un struktūrām, kas ietver gan smalkumu, gan raupjumu.

Diskusijā tiks aplūkots, kā materiāla izvēles ir izveidojušas abas mākslinieces – betons, metāls un celtniecības materiāli Evitu, bet glezniecība un skulptūra Marietu – un kā mākslinieces redz savu ceļu nākotnē. Diskusijā tiks analizētas arī reprezentēšanas motivācijas, koncepti, materialitāte, to atšķirības un savienojamība praksē, kā arī tiks apskatīts sievietes konteksts mākslā, vienlaikus ņemot vērā mākslas pasaules makrokosmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Evita Vasiļjeva ir latviešu māksliniece, kuras mākslinieciskā darbība galvenokārt ir saistīta ar Amsterdamu. Māksliniece specializējas instalācijā un tēlniecībā, savos darbos izmantojot dažādus būvniecības materiālus, vecu elektroniku un citas urbānas relikvijas. 2016. gadā Evita Amsterdamā pabeidza mākslinieku institūtu “De Ateliers”. Nesenākās personālizstādes: “Postcrete, Lower. Green”, Norwich, Apvienotā Karaliste (2019), “Still Stands” un “Resilient Nows”, Tallinas pilsētas galerija, Igaunija (2018), “Manhours” galvenajā mītnē, P ///// AKT, Amsterdama (2017). Pašreizējā grupas izstāde “Ļoti mazs lodziņš” “Kim?” Laikmetīgās mākslas centrā piedāvā vizuālu un telpisku sarunu, izvēršot veidus, kā mākslinieki var sadarboties ārpus valodas ierobežojumiem.

Marieta Patrīcija Leisa ir vizuālā māksliniece, kura dzīvo un strādā Albakerkī, Ņūmeksikā, ASV. Viņa strādā ar dažādiem medijiem: glezniecību, fotogrāfiju, skulptūru, dzeju un video. Leisas māksla ir saistīta ar planētu Zemi – tās resursiem un draudiem, ar kuriem mēs saskaramies. Māksliniece ir ieguvusi bakalaura un maģistra grādu mākslas studijās Ņūmeksikas universitātē. Leisa ir piedalījusies 14 mākslinieku rezidencēs, gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā. Šobrīd viņas darbi ir apskatāmi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un Eiropas Kultūras centrā Venēcijas mākslas biennālē. Nesenākās izstādes: Ahvazas Laikmetīgās mākslas muzejā Irānā, “Suwan” mākslas centrā Dienvidkorejā, Itāļu-Amerikāņu muzejā Sanfrancisko, ASV vēstniecībā Namībijā un citur.

Maija Rudovska ir neatkarīga kuratore, pētniece un mākslas kritiķe. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļā. Papildinājusi savas zināšanas kuratoru programmā “CuratorLab” (2009/2010) un Mākslas, amatu un dizaina koledžā Konstfack Stokholmā. Radovska ir padomju laikmeta arhitektūras zinātniece, viņu interesē laikmetīgā māksla, koncentrējoties uz telpu, hibriditāti un starppusību. Viņa ir līdzdibinātāja “BCC: Blind Carbon Copy”, tenku un pētnieciskā sadarbība kopā ar Justi Kostikovaiti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.