Ķīlis vēlas sadarboties ar jaundibināto Vecāku forumu 0
Lemjot par reformām izglītības sistēmā, ļoti būtisks ir arī vecāku viedoklis, 12.maijā Latvijas Universitātē, atklājot pirmo Vecāku forumu, sacīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis (attēlā). Ministrs skaidroja, ka viņam katru dienu nākas pieņemt lēmumus par izglītības jautājumiem, kuros svarīgs ir vecāku viedoklis, un ministram daudz vieglāk ir pieņemt lēmumus, ja viņam palīdz stabils sarunu partneris.
Ķīlis jaunizveidoto Vecāku forumu vērtēja kā izcilu sabiedrības pašorganizācijas piemēru, kas nākotnē ļaus kliedēt mītus par vecākiem, kuriem it kā nerūp bērnu ikdiena un skolas gaitas. Turklāt viņš aicināja, lai Vecāku forums būtu ne tikai konstruktīvs, bet arī kritisks sarunās par izglītības sistēmas reformām. “Ja strīdamies, tad strīdamies, bet darām to arī konstruktīvi!”
Izglītības un zinātnes ministrs minēja vairākas iespējamās sadarbības formas ar jaunizveidoto organizāciju. Jau nākamnedēļ Ķīlis vēlas tikties ar Vecāku foruma pārstāvjiem, lai vienotos par tālāko sadarbību. Nākotnē šādas tikšanās varētu notikt reizi mēnesī, lai vienotos par problēmu risinājumiem un jau sasniegtajiem rezultātiem.
Tāpat Vecāku forums, pēc ministra teiktā, varētu piedalīties Izglītības un zinātnes ministrijas ziņojumu tapšanā, kā arī ministrija ar jaundibināto organizāciju varētu parakstīt īpašu sadarbības memorandu par jautājumiem, kuros nav pieņemams lēmums bez tās viedokļa uzklausīšanas. Turklāt Vecāku forums varētu piedalīties darba grupās par skolu pārvaldību un finansēšanu, kā arī līdzīgi kā pedagogu arodbiedrības piedalīties ministrijas vadības sanāksmēs.
Šodien pirmajā sanāksmē pulcējas vecāki, lai forumā spriestu par pozitīvām pārmaiņām un vecāku lomas stiprināšanu izglītības sistēmā. Forumā piedalās aptuveni 100 vecāki, skolu padomju un vecāku organizāciju pārstāvji no visas Latvijas.
Foruma mērķis ir paust vecāku viedokli par pārmaiņu nepieciešamību izglītības sistēmā, sniegt priekšlikumus Izglītības un zinātnes ministrijai, Saeimai un Ministru kabinetam turpmākai rīcībai vecāku lomas nostiprināšanai un pārmaiņu veicināšanai izglītības jomā, kā arī izstrādāt un vienoties par vecāku organizāciju sadarbības modeli savu interešu pārstāvniecībai izglītības politikā.