Ķelnē novērsta seksuālo uzbrukumu atkārtošanās 4
Vācijas rietumu pilsētas Ķelnes policija svētdien paziņoja, ka tās konsekventā iejaukšanās Jaungada svinību laikā ir novērsusi pirms gada piedzīvoto seksuālo uzbrukumu atkārtošanos.
“Bija cilvēku grupas, kuras bija līdzīgi agresīvas,” atzina Ķelnes policijas priekšnieks Jirgens Matīss.
Pilsētā uz Jaungada svinību laiku bija ieradušies vairāki simti Ziemeļāfrikas izcelsmes vīriešu, tomēr policijas konsekventā iejaukšanās novērsusi iepriekšējā gada notikumu atkārtošanos, viņš norādīja.
Pilsētas centrā par kārtību gādāja apmēram 1500 policistu, bet nakts laikā to skaits tika palielināts līdz 1700, jo policija saskārās ar agresīvu vīriešu grupām.
Policija Jaungada svinību laikā pārbaudīja 650 cilvēku identitāti. Gandrīz visi tie bijuši Ziemeļāfrikas izcelsmes, atklāja Matīss.
Policija pilsētas centrā liedza iekļūt 190 cilvēkiem, bet 92 aizturēja. Ziņots par desmit seksuāliem uzbrukumiem, tomēr neviens izvarošanas gadījums nav noticis.
Matīss noliedza kritiku, ka policija būtu veikusi tā saukto rasu profilēšanu, tā esot reaģējusi vien uz agresīvu vīriešu uzvedību.
Vairumā gadījumu policija iejaukusies tikai tad, kad kāds grasījās pastrādāt noziegumu, viņš sacīja, piebilstot, ka svinību laikā pārbaudīti tika arī vācu izcelsmes vīrieši.
Policija tomēr saskārusies ar kritiku, jo Ziemeļāfrikas izcelsmes cilvēku apzīmēšanai bija izmantojusi terminu “Nafris”. Matīs svētdien atzina, ka viņam to publiski nevajadzēja izmantot.
Pirms gada Vecgada vakarā Ķelnes centrā simtiem sieviešu piedzīvoja laupīšanas un seksuālo uzmākšanos, ko pamatā pastrādāja imigranti no Ziemeļāfrikas un Tuvajiem Austrumiem. Notikušais izsauca šoku visā Vācijā, un kancleres Angelas Merkeles piekoptā liberālā imigrācijas politika tika pakļauta īpaši asai kritikai.
No aptuveni 1200 kriminālsūdzībām, kas tika saņemtas par šiem notikumiem, vairāk nekā 500 attiecās uz seksuāla rakstura uzbrukumiem.
Taču vairums uzbrucēju tā arī nav notverti. Tomēr daudzi no aizdomās turamajiem, kas tika identificēti, bija imigranti no Marokas un Alžīrijas.
Līdzīgus uzbrukumus, lai gan ne tik lielā mērogā, Jaungada svinību laikā pirms gada pieredzēja arī citas Vācijas pilsētas.