Kāzu birokrātijas absurds: “Dzimtsarakstu lēdiju attieksme mani bieži šokē!” 32
“Dzimtsarakstu lēdiju attieksme mani bieži šokē!” savās sajūtās dalās improvizācijas teātra aktrise un kāzu vadītāja Anete Bendika. Sociālo mediju platfromā “X” viņa ir publicējusi savas pārdomas, par dzimtsarakstu darbinieču ietekmi uz jaunā pāra svarīgāko dienu mūžā.
“Stāstu netrūkst,” viņa raksta. “Jaunais pāris negrib nekādas vārsmas un tikai laulību reģistrāciju. Vēlas, lai es pirms tam izstāstu viņu stāstu,” raksta Anete Bendika. Būtībā viss izklausās pavisam vienkārši.
Tomēr: “Kādas problēmas tas sagādā! Kā kāds uzdrīkstas atņemt viņām dzeju un vispār runāt pirms viņām!” Kā izrādās, dzimtsarakstu darbinieces ne vienmēr ir ar mieru pieņemt un akceptēt jaunā pāra vēlmes veikt izmaiņas sarakstīšanās procesā.
Taisnības vārdā, Anete Bendika esot arī ielūkojusies, ko par šo visu saka likums: “Pētu likumus un nekādi nevaru ieraudzīt, kur būtu noteikts konkrēts dzejoļu skaits. Vai es kaut ko nemāku ieraudzīt?”
Anetes Bendikas paustajam sašutumam pievienojas arī bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva: “Šķiet, kāzu un bēru industrija Latvijā ir iestrēgusi pagātnē. Un tas būtu jāmaina, izaicinot mainīt attieksmi pret katra cilvēka unikalitāti. Mūsu dzīves nav tipveida vārsmu materiāls.”
Anetes aktualizēto problēmu apstiprina kāda “X” lietotāja Ance Tarvida, kas skaidro, ka viņa savulaik strādājusi ar kāzām saistītā uzņēmumā. Balstoties uz viņas pieredzēto, ļoti reti, kad jaunajam pārim dzimtsarakstu nodaļā izdevās sarunāt vienkārši sarakstīties bez dzejas vārsmām.
“Bet tas fantastiskais ego trips! Štrunts par jūsu dienu un jūsu vēlmēm! ES un mani pātari ir pāri visam! Visos šajos gados esmu satikusi tikai vienu dāmu, kura bija priecīga par izmaiņām,” sašutusi raksta kāzu organizētāja Anete Bendika.
Viņa atminas kādu reizi, kad dzimtsarakstu nodaļas darbinieces pat novedušas līgavu līdz asarām, pildot ierasto sarakstīšanās procedūru un neatkāpjoties no tās ne soli:
“Viens ir turēties pie sava, bet otrs ir novest līgavu līdz asarām kliedzot virsū, ka nekas tāds netiks pieļauts. Vai kā citā reizē (kur vēl pirms ceremonijas atgādināju, ka neko ekstra nevajag, īpaši par jūtīgo vecāku tēmu) un lēdija par spīti visu izdarīja pa savam, šokējot jauno pāri ar īpašu eposu par vecākiem un liekot viņus apskaut (kaut bija piekodināts, ka ir sarežģītas attiecības un jāliek tēma mierā).”
Balstoties uz visu minēto kāda lasītāja vaicā: “Tad bez dzejas apprecēties nemaz nevar?”
Dzimtsarakstu lēdiju attieksme mani bieži šokē. Stāstu netrūkst. Jaunais pāris negrib nekādas vārsmas un tikai laulību reģistrāciju. Vēlas, lai es pirms tam izstāstu viņu stāstu. Kādas problēmas tas sagādā! Kā kāds uzdrīkstas atņemt viņām dzeju un vispār runāt pirms viņām!
— Anete Bendika 🇱🇻🇺🇦 (@AneteBendika) May 22, 2024
Pētu likumus un nekādi nevaru ieraudzīt, kur būtu noteikts konkrēts dzejoļu skaits.
Vai es kaut ko nemāku ieraudzīt?https://t.co/tskly0DbaB— Anete Bendika 🇱🇻🇺🇦 (@AneteBendika) May 22, 2024
Šķiet, kāzu un bēru industrija LV ir iestrēgusi pagātnē. Un tas būtu jāmaina, izaicinot mainīt attieksmi pret katra cilvēka unikalitāti. Mūsu dzīves nav tipveida vārsmu materiāls.
— Marija Golubeva (@MGolubeva_LV) May 22, 2024
Savā laikā strādāju tieši ar kāzām saistītā uzņēmumā/portālā. Ļoooti reti jaunajam pārim dzimtsarakstu nodaļā izdevās sarunāt “vienkārši sarakstīties bez dzejoļiem/vārsmām” ar darbiniecēm 🙂 Es tiešām nesaprotu, kur ir problēma
— Ance Tarvida (@ancetarvida) May 22, 2024
Katra dzimtsarakstu nodaļa ir atsevišķa valstība, un vienīgā virspavēlniece un karaliene ir tās vadītāja 🙏. Man vislabāk patika, ka fotogrāfe nedrīkstēja ceremonijas laikā iet aiz/vienā līnijā ar vadītāju, attiecīgi mums nav frontālu foto
— Līva (@maljorka) May 22, 2024
Tad nevar tā vnk – vai tu x ņem y par savu laulāto partneri uz mūžu, paraksta dokumentus un lieta nodarīta? Vai jāklausās viss Ārijas Elksnes (visp nekāda nosodījuma pret dzejnieci) repertuārs?
— Eli (@elina_shh) May 22, 2024
Bet tas fantastiskais ego trips! Štrunts par jūsu dienu un jūsu vēlmēm! ES un mani pātari ir pāri visam! Visos šajos gados esmu satikusi tikai vienu dāmu, kura bija priecīga par izmaiņām un teica, ka katru ceremoniju varētu ar mani, jo viss runu stress atkrīt un tikai jāreģistrē.
— Anete Bendika 🇱🇻🇺🇦 (@AneteBendika) May 22, 2024
Jāpiebilst, ka viens ir turēties pie sava, bet otrs ir novest līgavu līdz asarām kliedzot virsū, ka nekas tāds netiks pieļauts. Vai kā citā reizē (kur vēl pirms ceremonijas atgādināju, ka neko ekstra nevajag, īpaši par jūtīgo vecāku tēmu) un lēdija par spīti visu izdarīja➡️
— Anete Bendika 🇱🇻🇺🇦 (@AneteBendika) May 22, 2024
➡️pa savam, šokējot jauno pāri ar īpašu eposu par vecākiem un liekot viņus apskaut (kaut bija piekodināts, ka ir sarežģītas attiecības un jāliek tēma mierā).
— Anete Bendika 🇱🇻🇺🇦 (@AneteBendika) May 22, 2024
Tā ir vardarbība.
— Parastā čīkstene (@nukamtovajag) May 22, 2024
Izklausās slimi, vardarbīgi, necienīgi utt. Vai @Tieslietas pārraudzītajās Dzimtsarakstu nod.darbinieku atlases kritērijs ir pašpārliecināts sadists, kurš prot lasīt dzeju?
— Ineta Valdmane 🇱🇻🇺🇦 (@InetaValdmane) May 22, 2024
O! Izrādās tas ne tikai mums.
Pie vēlmēm speciāli ierakstījām “Bez dzejas”. Mutiski arī pateicām.
Ceremonija gandrīz beigusies, jau esam precēti, gatavojamies iet fotografēties un pēkšņi no stūra burtiski izlec eksaltēta kundzīte un sāk deklamēt. Knapi noturējāmies nesmejoties.
— toms (@toms_salmins) May 22, 2024
Kāzās arī šie kaitināja: “Laulību kuģis iestūrē ostā”😂🤮….”Lai ģimeni kuplina bērniņu bars” (nekas, ka abiem jau ir pieauguši bērni un vairāk nevēlas)….ja cilvēkiem ar šo ir medicīniskas problēmas. Drausmīgi.
— Anita Ruža (@AnitaRuza) May 22, 2024