Foto: shutterstock

Metodes drošums 0


Zināms, ka šūnas novecojot iet bojā apoptozes jeb programmētas nāves ceļā, kas ir dabisks process, taču kavitācijas laikā tauku šūnas tiek iznīcinātas priekšlaicīgi, tās ietekmējot ar ultraskaņas palīdzību. Rodas jautājums, vai šūnu saturs nav kaitīgs, taču A. Gaile noliedz sadales produktu bīstamību: “Domāju, no brīvajiem radikāļiem ietekme ir tik niecīga, ka tas neko nemainīs. Kavitācijas process nav tik plašs, lai tas varētu kādā veidā kaitēt un atstāt paliekošas sekas. Es neesmu redzējusi tādus pētījumus. Parasti visi uztraucas, vai neaiziet uz iekšējiem orgāniem, vai nesasilda skeletu, vai nesāpēs. Bet, ja pēc punktiem ievēro protokolu, nekas tāds nav.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Arī zinātniskie pētījumi par kavitācijas metodi neklusē. Piemēram, 2011. gadā Aesthetic Plastic Surgery publicētajā literatūras apskatā minēts, ka zemas intensitātes ultraskaņas terapija varētu būt viena no piemērotām metodēm nelielai tauku mazināšanai pacientiem, kurus neskar aptaukošanās. Savukārt 2009. gadā Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery publikācijā skaidrots, ka ultraskaņas enerģija spēj izraisīt kavitāciju, kas veicina tauku šūnu sabrukšanu, neietekmējot blakus esošus asinsvadus un nervus.

2011. gada pētījumā, kas publicēts Bulletin of Faculty of Physical Therapy, mēģināts noskaidrot, kāda ir efektivitāte gadījumā, ja kombinē sportošanu ar kavitācijas procedūrām, lai ietekmētu sievišķo dzimumhormonu līmeni sievietēm, kurām ir aptaukošanās. Noskaidrots, ka sievietēm ar policistisko olnīcu sindromu un abdominālu aptaukošanos, kuras tika ārstētas ar ultraskaņas kavitāciju, treniņiem un zemu kaloriju satura diētu, bija lielāks ķermeņa masas un viscerālo tauku zudums, salīdzinot ar sievietēm, kuras tika ārstētas tikai ar treniņiem un diētas palīdzību. Šādas izmaiņas tika asociētas ar ievērojamāku hormonālu un menstruālu traucējumu uzlabošanos, kā arī paaugstinātu grūtniecības iestāšanās iespēju, salīdzinot ar sievietēm, kuras netika ārstētas ar kavitācijas palīdzību.
Vai kavitācijas metode ir tik droša, cik izklausās? Komentāru sniedz profesore, Starptautiskā Viroterapijas centra Medicīniskā direktore, VM galvenā speciāliste onkoloģijā Dace Baltiņa: “Lieko tauku šķelšana ar ultraskaņas palīdzību daudziem šķiet teju vai kā brīnumaina iespēja atgūt nevainojamu augumu. Nevaru iebilst pret šādu vēlmi. Kas attiecas uz vēzi, tad metodi noteikti neieteiktu tiem, kuri jau slimo ar kādu onkoloģisku slimību, neatkarīgi no tā vai viņi šobrīd ir veseli, vai turpina saņemt ārstēšanu. Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai šī metode var būt potenciāli draudīga, lai provocētu vēža attīstību, domāju, ka neviens nespēs to korekti atbildēt. Katrā ziņā esošie novērojumi neko tādu neuzrāda, tādēļ apgalvot, ka kavitācija var stimulēt ļaundabīgu transformāciju vai audzēju attīstību, nevar.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja ir izdarīta izvēle par labu lieko tauku likvidēšanai ar speciālista palīdzību, protams, vieglāk būtu nevis gulties zem skalpeļa, bet doties uz nesāpīgu procedūru kursu. Taču jāapsver, vai cilvēks ir gatavs pēc tām neaizmirst par lielu šķidruma patēriņu un ievērot veselīgu dzīvesveidu. Kavitācija nebūtu piemērota indivīdiem ar aptaukošanos, jo zemādas tauku likvidācija neizmainīs tauku izvietojumu ap iekšējiem orgāniem, kas ir viens no riska faktoriem sirds un asinsvadu slimību attīstībai. Tāpat no kavitācijas procedūras būtu jāizvairās onkoloģiskiem pacientiem. Metode kopumā tiek uzskatīta par drošu, taču beigu beigās secinājums ir viens – izvēle katra paša ziņā.

Izmantotā literatūra:

(1) Jewell ML et al. Noninvasive Body Sculpting Technologies with an Emphasis on High-Intensity Focused Ultrasound. Aesthetic Plastic Surgery, 2011.

(2) Coleman KM, Coleman WP, Benchetrit A. Non-Invasive, External Ultrasonic Lipolysis. Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery, 2009.

(3) Mekawy HS, Omar H. Efficacy of Exercise Augmented With Ultrasonic Cavitation on Female Sex Hormones and Ovulation in Obese Polycystic Ovarian Women. Bulletin of Faculty of Physical Therapy, 2011.

(4) Sironi AM et al. Impact of increased visceral and cardiac fat on cardiometabolic risk and disease. Diabetic Medicine, 2012.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.