Foto. Scanpix/Z Jan

Kaut ko nozagt, samaksāt 7 centus un nobiedēt – māņticība, kuru ievēro pat pieredzējuši dārznieki, lai raža izdotos varena 8

Vasaras mazdārziņu saimnieku vidū jau sen ir bijušas dažādas māņticības, kuras tiešām labāk nav atstāt novārtā – ja, protams, vēlaties, lai zemes gabalā kaut kas aug.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko tu attēlā ieraudzīji pirmo, un atklāj savas visslēptākās vēlmes
Lasīt citas ziņas

Paskaties uz Mēness kalendāru
Stādot augus, daudzi dārznieki pievēršas Mēness kalendāram un mēness fāzēm – jauns mēness, augošs mēness, pilnmēness, dilstošs mēness.

Tātad tiek uzskatīts, ka augošā mēnesī ir labāk stādīt augus, kas nes augļus virs zemes – šajā laikā barības vielas un sulas pārvietojas uz virsmu. Šajā laikā ir labi stādīt tomātus, gurķus, salātus, zaļumus un ziedus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Un, gluži pretēji, dilstošā mēnesī jums ir nepieciešams stādīt to, kas aug pazemē – visas sulas virzās uz sakni. Tajā pašā laikā nezāles jāizrauj aiz saknēm, lai tās vairs neaug.

Nedodiet sēklas citiem, kamēr neesat pats sasējis savu dārzu

Vēl viena māņticība: nekādā gadījumā nevajadzētu dalīties ar sēklām un stādiem ar citiem, kamēr plānotais nav iestādīts paša mājā, pretējā gadījumā tie labi neaugs. Iespējams, tas izskaidrojams ar to, ka savā zemes gabalā jāstāda labākais, bet pāri palikušais jāatdod.

Turiet prom no kaimiņiem
Šī dārzkopības zīme ir ļoti populāra: lai ko jūs stādītu vai sētu, dariet to slepeni – lai labi augtu stādāmais. Šeit darbojas “ļaunās acs teorija”, proti, stāda slepus, lai kaimiņi neprasa, ko tu tur iestādīji un netīšām neķircina.

Nu, un protams, vislabāk stādīt, sēt un rūpēties par stādiem “sieviešu” dienās – trešdien, piektdien, sestdien.

Nerādīt iegādātos stādus, ziedus vai kokus
Arī šī zīme ir saistīta ar “ļauno aci” – pēc stāda iegādes nevienam to nerādiet, kamēr neesat to iestādījis, pretējā gadījumā tas neiesakņosies.

Runājiet ar iestādīto
Senās tautas zīmes norāda: kaut ko stādot vai augšanas procesā, ar augiem jārunā. Piemēram, pastāstot, cik viņi ir skaisti, kādu labu ražu dod. Dārznieki apgalvo, ka tas patiešām darbojas. Zinātnieki ir apstiprinājuši, ka augi patiešām spēj uztvert skaņas vibrācijas un viļņus un reaģēt uz tiem atbilstošām frekvencēm.

Reklāma
Reklāma

Nozagt, lai augtu
Daudzi dārznieki uzskata, ka bez atļaujas noplūkts (tas ir, nozagts) iemīļotā auga zariņš vai asns, tas noteikti izaugs. Šī māņticība tiek izskaidrota vienkārši: kad cilvēks pērk augus stādīšanai, viņš bieži staigā tiem apkārt, apskatot zem katras lapas. Kad viņš stādīs nozagto, tad, visticamāk, viņš tam nepievērsīs tik lielu uzmanību. Neaugs – lai tā būtu, bet augs – ak, zīme nostrādāja.

Par dāvinātu augu dodiet 7 santīmus
Pastāv arī uzskats, ka, ja dāvināt stādus un citus augus, jūs varat netīšām atdot savu labklājību. Tas ir, kādam viss augs, bet tev viss pazudīs. Tāpēc šādos gadījumos par dāvanu prasa 7 santīmus.

Papildus iepriekšminētajam ir arī tautas paraža augļu kokus “baidīt”
Daudzi uzskata, ka, ja trīs reizes apbrauksiet koku ar cirvi un apsolīsiet to nocirst, tas sāks nest augļus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.