Foto: Ekrānuzņēmumi no YouTube/ Rīta Panorāma

Kaut kas neticams! Latvijas zinātnieki radījuši ēdamus šķīvjus no pārsteidzošas dabas veltes 1

Upenes audzēšanas ziņā ir ļoti populāra ogu kultūra Latvijā. Dārzkopības institūta pētnieki izstrādājuši metodi, kā no upeņu spiedpaliekām, kas paliek pāri vīna ražošanas procesā, radīt traukus. Pēc lietošanas traukus ir iespējams apēst. Tie ir veselīgi uzturā, jo bagāti ar šķiedrvielām, vēsta lsm.lv.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Viņš bija nosalis un pārguris, kājām mērojot tik tālu ceļu” – vakar pazudušā zēna mamma Aleksandra atklāj detaļas par zēna pazušanas lietu
Kokteilis
“Viņi ieradīsies klusumā…” Mākslīgā intelekta “Vanga” pravieto cilvēkiem biedējošu nākotni 27
Satraucoša iemesla dēļ no veikalu plauktiem var pazust Latvijā iecienīta zivs
Lasīt citas ziņas

Traukus pētnieki veidojuši, pamatsastāvam pievienojot klijas un dažādus savienotājus, kas ļauj trauku iegūt vajadzīgajā formā.

Komentējot izveidotos traukus, Dārzkopības institūta vadošā pētniece Dalija Segliņa sacīja: “Krāsas atšķiras tādēļ, ka šeit ir dažādas koncentrācijas. Pētījām, cik daudz var pievienot un aizstāt klijas ar upeņu spiedpaliekām. Varam dabūt gan garšīgākus, gan mazāk garšīgus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt institūta pētniece Karina Juhņeviča-Radenkova norādīja, ka upeņu spiedpalieku daudzums traukā atkarīgs no cilvēka gaumes, piemēram, viņai pašai 50% upeņu šķita par daudz, jo varēja just izteiktu skābumu. Savukārt ar 20% jau šķitis garšīgi.

Kā saldinātājs traukos izmantots nevis cukurs, bet laktoze. Dārzkopības institūtā stāsta, ka šāda veida šķīvji ir gana izturīgi. Juhņeviča-Radenkova norādīja – ja šķīvis ir labi grauzdēts, tad tas kļūst matēts, un tādā šķīvī, no tējkannas ielejot karstu ūdeni un atstājot līdz rītam, nākamajā rītā trauks ir vietā, atgājusi vien maliņa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.