Kauns rakstīt iesniegumu par maznodrošinātā statusa piešķiršanu. Vai var citādāk to iegūt? 70
Dažiem cilvēkiem ir kauns iet un rakstīt iesniegumu, lai saņemtu maznodrošināta vai trūcīga cilvēka statusu. Vai iespējams šo sistēmu kaut kā automatizēt, uzlabot, lai statusu būtu iespējams iegūt vienkāršāk?
“Mūsu tehnoloģijas pagaidām tam vēl diemžēl nav gatavas, lai pilnīgi visu informāciju varētu ievākt no valsts datu sistēmām un automātiski noteikti, kurai personai maznodrošinātas vai trūcīgas personas statuss,” TV24 speciālizlaidumā “Cenu šoks” atbild Viesturs Kleinbergs, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs (“Progresīvie”).
Ja cilvēks nezina, vai viņš kvalificējas vai nekvalificējas maznodrošinātas personas statusam, tad viņš visdrošāk var Rīgā piezvanīt uz Labklājības departamenta informatīvo tālruni 8 000 50 55.
Tur speciālists telefona sarunas laikā izstāstīšot, kas katrai cilvēku grupai pienākas no valsts atbalsta.
“Es piekrītu, ka mums Latvijā tā ir tāda nelaime, ka sociālo dienestu uztver kā tādu bubuli, kurš strādā tikai ar nabagiem, atkarīgajiem,” Kleinbergs skaidro.
Viņš cer drīz šo aizspriedumu mainīt, plašāk stāstot un publicējot informāciju par dažādiem iedzīvotājiem pieejamiem pakalpojumiem.
“Tā tiešām ir problēma, ka cilvēki negrib asociēties ar sociālā dienesta klientu, bet es varu godīgi pateikt, ka, piemēram, Rīgā mums ir ārkārtīgi daudz sociālie pakalpojumi, īpaši ģimenēm ar bērniem, kas ir vispār bez jebkāda ienākumu kritērija izvērtēšanas.
Ja piemēram, bērns ir ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, šī ģimene tiek atbalstīta, neatkarīgi no ienākumiem,” Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs atklāj.