Kur palikusi nauda? 23
Kāds no tiesnešiem, komentējot šo lietu, sacīja, ka tiesai nemaz nav bijis viegli pieņemt šādu lēmumu. It kā juridiski skaidrs, ka čigāniete, ietekmējot cilvēka gribu un iemantojot uzticību, guvusi sev labumu un to var definēt kā krāpšanu, taču, no otras puses, cilvēks kļuva vesels, apskaidroja galvu un vairs netic blēņām, arī bērni necieta, tātad naudu savā ziņā varot uztvert kā samaksu par veselību, apskaidrošanos un veiksmi…
Man izdevās atrast arī pašu Žannu, kura dzīvo savrupmājā – samērā sakoptā, taču bagātība nav jaušama. Mūsu saruna gan bija īsa. Dažas minūtes pāri žogam. Žanna intervijas nedodot, un Ināra viņai esot apnikusi. Nekādu naudu neesot no viņas ņēmusi: vai tad es neredzot, cik nabadzīgi viņa dzīvojot.
Bet kur palikusi nauda? Diezgan ticami, ka Žanna naudu nodevusi tālāk kopienas savējiem. Nesen kādā sarunā Vecumnieku cietuma (nu jau slēgtā) priekšnieks Aigars Starodubcevs man stāstīja, kā palīdzējis turpat Vecumniekos uz dzīvi iekārtoties kādai sodu izcietušai čigānietei, krāpniecei un narkotiku tirgotājai, kundzei jau gados. Viņa ļoti nav gribējusi doties uz dzimto pilsētu, kur viņai, kopienā zemu stāvošai, atkal liktu nodarboties ar nelikumībām, sapelnīto tāpat liktu atdot, bet pati tāpat beigās nonāktu cietumā.