Ilustratīvs foto

Katru gadu Latvijā ar to saslimt 7000 cilvēku. No kā rodas II tipa cukura diabēts? 24

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mīl? Nemīl? Precēs? Neprecēs? Lielais mīlestības horoskops sievietēm 2025. gadam visām zodiaka zīmēm
“Mana pēdējā “darba diena” jums, nodokļu maksātāji, izmaksās 216 eiro” – par neglaimojošu ierakstu soctīklos atlaista Ekonomikas ministrijas darbiniece 77
Kokteilis
Pasaki savas automašīnas numuru, un mēs atklāsim tās “raksturu”! Kuri numuri nes veiksmi, bet ar kuriem uz ceļa jāuzmanās?
Lasīt citas ziņas

Ik gadu pirmreizēji Latvijā tiek reģistrēti vidēji 6–7 tūkstoši pacientu ar cukura diabētu.

“Palielināts risks saslimt ar II tipa cukura diabētu ir cilvēkiem ar lieko svaru, mazkustīgu dzīvesveidu, paaugstinātu holesterīna līmeni asinīs, paaugstinātu asinsspiedienu un smēķētājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šos dēvē par ietekmējamiem jeb maināmajiem riska faktoriem, jo katram tos iespējams mazināt vai novērst, izmainot savus ēšanas, fiziskās aktivitātes un citus ieradumus,” skaidro endokrinoloģe, medicīnas zinātņu doktore, Latvijas Diabēta federācijas prezidente Indra Štelmane.

“No paša cilvēka neatkarīgs riska faktors ir iedzimtība – ja ir pirmās pakāpes radinieks ar II tipa cukura diabētu, risks saslimt ir būtiski palielināts, īpaši, ja ir vēl kāds riska faktors. Ņemot vērā cukura diabēta saslimstības straujo pieaugumu, ikvienam ir svarīgi apzināt savu risku, pieņemt lēmumu un savlaicīgi rīkoties, lai izvairītos no saslimšanas ar cukura diabētu.”

“Liela problēma cukura diabēta gadījumā ir ne vien pati slimība, bet arī tas, kādas veselības problēmas rezultātā var attīstīties ilgtermiņā,” ārstu atzīto atgādina Mēness aptiekas farmaceite Juta Namsone. “Cilvēkiem gados tā mēdz nebūt vienīgā diagnoze, bet gan kombinēties, piemēram, ar kādu sirds un asinsvadu slimību.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.