Katram latvietim pa Lielvārdes jostai 0
Vakar Rīgā iepretim “Laimas” pulkstenim viesnīcas ēkā durvis vēra “Laima vēstniecība” jeb neparasts saldumu ražotāja “Laima” veikals. Neparasts ne vien tāpēc, ka īpaši iekārtots, bet arī tāpēc, ka tajā liels akcents tiks likts uz saziņu ar cilvēkiem.
AS “Laima” pārstāve Rita Voronkova stāsta, ka par šāda saziņas punkta vajadzību liecinājusi lielā iedzīvotāju interese par uzņēmumu Ziemassvētku laikā, kad turpat pie “Laimas” pulksteņa bijis Ziemassvētku namiņš. Cilvēki tur vērsušies gan ar saviem stāstiem, pateicībām un ierosinājumiem, gan taujājuši par uzņēmuma vēsturi, ražošanas procesu, produktiem un biznesu.
AS “Laima” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis skaidro, ka arī vēstniecības vieta neesot izvēlēta nejauši, jo leģendārais “Laimas” pulkstenis jau gadiem uzkrājis pozitīvu enerģētiku no daudzajiem satikšanās, skūpstu un mīlestības mirkļiem, kas notikuši ap to. “Šī vieta ir dzīva un leģendāra, tāpēc arī jutām vajadzību nogruntēties tieši šeit,” saka Gulbis. Vēstniecībā turpmāk risināšoties arī dažādas sociālās kampaņas, jaunu produktu prezentēšana un degustēšana utt.
Jau no šodienas “Laimas vēstniecībā” jebkurš varēs saņemt pie apģērba piespraužamu Dziesmu svētku lentīti ar Lielvārdes jostas rakstu, ko uzņēmums dāvinās kā apliecinājumu, ka varam būt vienoti un sadarboties. “Vēlamies, lai, tāpat kā valsts svētkos piespraužam karodziņus, turpmāk tautai svarīgos un vienojošos brīžos, arī gaidāmajos Dziesmu svētkos un ikdienā izmantotu šo Lielvārdes jostas rakstā austo lentīti kā savstarpējas cieņas un uzticēšanās apliecinājumu,” pauž R. Voronkova.
Gan jaunatvērtās vēstniecības, gan šobrīd topošā šokolādes muzeja “Laima” telpu dizaina autori ir mākslinieki Norvels Hermanovskis un Feja Zingere, tāpēc “Laimas vēstniecību” varot uzskatīt arī par pirmo soli pretim šokolādes muzejam, ko plānots atvērt jau šoruden.
“Laimas vēstniecības” grīdu rotā trīs grezni tēlnieka Oskara Mikāna bronzas lējumi ar “Laimas” simboliku, bet griestu veidols atgādina šokolādi – tie noklāti tumši brūnām flīzēm. Pie sienas misiņā veidota diorāma, bet tērpu māksliniece Sonita Pāvuliņa izstrādājusi dizainu darbinieču šokolādes krāsas tērpiem. Kopumā vēstniecības izveidē investēti apmēram 60 tūkstoši latu.