Foto: Fotosenukas/SHUTTERSTOCK

Katastrofāli ir nodrupis balkons daudzdzīvokļu mājā. Kam tas ir jāremontē? 8

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā. Dzīvoklis ir privatizēts. Katastrofāli ir nodrupis balkons. Kam tas jāremontē?” – jautā Daila D.

SIA Latvijas Namsaimnieks pārstāve Jekaterina Pašetkina skaidro, ka Dzīvokļa īpašuma likums paredz – dzīvokļa īpašumos sadalītas daudzdzīvokļu mājas balkona ārējās norobežojošās konstrukcijas ietilpst mājas kopīpašumā esošās daļas sastāvā, kas pieder visiem dzīvokļu īpašniekiem kopīgi. Tāpēc par balkonu ārējo norobežojošo kon­strukciju tehniskajai apsekošanai un remontam vajadzīgā finansējuma nodrošināšanu atbild visi dzīvokļu īpašnieki kopīgi.

Atbildīgais – mājas pārvaldītājs

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai noskaidrotu balkona tehnisko stāvokli, bojājumu raksturu un to novēršanai vajadzīgo remontdarbu apjomu un izmaksas, pirms remonta veicama balkonu tehniskā apsekošana.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem nr. 907 atbildīgais par tehniskās apsekošanas un bojājumu novēršanas nodrošināšanu ir dzīvojamās mājas pārvaldītājs.

Ar terminu “dzīvojamās mājas pārvaldītājs” apzīmē dzīvokļu īpašniekus, kas visi kopā veido dzīvokļu īpašnieku kopību, un mājas pārvaldnieku – juridisku vai fizisku personu, kas uz pārvaldīšanas līguma pamata veic dzīvojamās mājas īpašnieku uzdotās pārvaldīšanas darbības un ir pilnvarota pieņemt tādu lēmumu.

Vajadzīgs dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums

Dzīvokļu īpašnieku kompetencē ir lēmumu pieņemšana par balkonu tehnisko apsekošanu, par vajadzīgo balkonu remontu, tā izdevumu apmēra noteikšanu un samaksas kārtību, kā arī lēmuma pieņemšana par attiecīga pilnvarojuma došanu mājas pārvaldniekam, nodrošinot tam vajadzīgo finansējumu. Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un pieņemts, ja par nobalsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamajā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem.

Var rosināt gan pārvaldnieks, gan dzīvokļa īpašnieks

Ja daudzdzīvokļu mājā, kurā visi dzīvokļi ir privatizēti, dzīvokļu īpašnieki dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesības nodevuši ieceltajam mājas pārvaldniekam, mājas pārvaldnieks organizēs dotā uzdevuma izpildi, ja viņam būs dots tāds dzīvokļu īpašnieku pilnvarojums un būs garantēts tā izpildei nepieciešamais finansējums.

Reklāma
Reklāma

Katram dzīvokļa īpašniekam, tāpat kā mājas pārvaldniekam, likums paredz vienlīdzīgas tiesības ierosināt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma pieņemšanu (t.sk. jautājumā par balkona remontu). Situācijā, kad mājai ir iecelts pārvaldnieks, dzīvokļa īpašniekam ar iniciatīvu šā jautājuma risināšanai ieteicams vērsties pie mājas pārvaldnieka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.